Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

“Grobiņas SC\LFS” ar uzvaru izvirzās “Nākotnes” līgas līderos

Cīņā par virslīgas ceļazīmi mazliet komfortablāk nu var justies ”Grobiņas SC/LFS”, kas, neraugoties uz kārtējo agro piespiedu maiņu, izbraukumā ar 4:1 apspēlēja rēzekniešus. Paralēlajā mačā konkurente ”Skanste” ar 0:2 piekāpās ”Saldum”, līdz ar to dzērves tabulas kontekstā lido par četriem punktiem augstāk.

19.08.2023 23:08

Grobiņas SC/LFS”: Mališs, Krautmanis, Družiņins (Deviņš), Rū. Meļķis, Blumbergs (Ponomarjovs), Andersons (Zommers), Knapšis, Krušatins (K), Dobrecovs, Tumanovs, Pirktiņš.

Rēzekni un Grobiņu šķir 435 kilometri, un šo ceļu komanda mēroja bez prāvas daļas līderu.

Pieteikumā nedz dzelteno kartīšu normu sakrājušā Džeriņa, nedz astoņus vārtus 11 mačos guvušā Kurtiša, nedz arī brāļu Ziemeļu, turklāt protokolā vien četri rezervisti.

Tas gan nekļuva par šķērsli, viesiem vadībā izvirzoties jau 4. minūtē, kad pēc Meļķa centrējuma bumba iespurdza tuvējā stūrī, vārtsargam nepagūstot noorientēties.

Vēl nebija nospēlēts pirmais stundas ceturksnis, kad mājinieku tīkls drebēja vēlreiz, Krušatinam realizējot 11 metru soda sitienu, kuru tiesnesis nozīmēja pēc tam, kad Krautmaņa sitienu ar roku bloķēja ”Rēzeknes” aizsargs.

Pēc agrās vadības noformēšanas grobiņnieku spars noplaka un savu bilst centās arī laukuma saimnieki.

Latgales vidienes komanda pozicionāli kliboja aizsardzībā, uzbrukumā nereti trūka radošuma, bet centrā rēzekniešiem padevās straujas un precīzas sadarbības, izspēlējot atstrādātas ātrās pārejas ar vienu pieskārienu, tomēr Mališa vārtu priekšnamā galēji nopietnas situācijas neradās un tie sitieni, kas izkļuva cauri dzērvju pēdējam bastionam, lidoja vārtsargam virsū.

Jau trešo reizi neilgā laika posmā ”Grobiņai” nācās veikt agru piespiedu maiņu. Blumbergs signalizēja, ka spēli turpināt nevarēs, un iespēju sevi apliecināt saņēma Ponomarjovs.

Pirms puslaika pārtraukuma mūsējie paguva atzīmēties vēlreiz. Komanda, īsām un tālām piespēlēm mijoties, aizripināja bumbu no vieniem vārtiem līdz otriem, pēdīgi Krautmanim esot precīzam no soda laukuma vidus.

Pēc pārtraukuma, savukārt, dubli noformēja Meļķis, pie tālā vārtu staba pielabojot centrējumu, kas sniedza viesiem jau graujošu vadību.

To sajutuši, gan kurzemnieki zaudēja koncentrāciju, un, lai gan tika vēl pie vairākām iespējām, varianti uzbrukumā atkal uzausa arī rēzekniešiem.

Visbeidzot ar vietām augstprātīgām un pārdrošām darbībām grobiņnieki paši atveda momentu, un mājinieki situāciju izmantoja, gūstot goda vārtus 85. minūtē.

Zīmīgi, ka arī iepriekšējā mačā atslābums maksāja zaudētus vārtus pašā cīņas galotnē.

Paralēlajā mačā ”Skanste” pārsteidzoši paklupa Saldū (0:2), kas mirklīgi mūsējiem ļāvis atgriezties tabulas 1. pozīcijā, savukārt pret tiešo konkurenti ”Skansti” (virslīgas dublieri uz ceļazīmi nepretendē) nu jau pārsvars, kas vienā kārtā nebūs dzēšams.

Tas gan nenozīmē, ka var atļauties zaudēt koncentrēšanos, jo nākamā spēle īpaši atbildīga, svētdien uz Liepāju pošoties ”Riga” otrajai vienībai.