”Grobiņas SC/LFS” atzīst RFS pārākumu

“Atbildīgas spēles” Latvijas kausa finālā trešo reizi četru gadu laikā spēlēs RFS futbolisti, kuri zinību dienā ar rezultātu 5:0 turnīra pusfināla spēlē uzveica “Grobiņu”.

01.09.2022 18:36

Pēc nepilna mēneša prombūtnes RFS rindās atgriezies komandas kapteinis Tomislavs Šāričs, kurš augusta ievadā bija devies uz Horvātiju, lai risinātu ģimenes apstākļus. Šāričs devās RFS vienības sākumsastāvā spēlē pret kurzemniekiem.

Spēles pirmais sitiens, kas apdraudēja vārtus, tika izdarīts “Grobiņas” izpildījumā, cīņas trešajā minūtē sitienu no distances veicot Devidam Dobrecovam. RFS cietokšņa sargam Vitautam Čerņauskam vajadzēja lēcienā glābt savu komandu no nonākšanas iedzinējos.

Pirmās 24 spēles minūtes Gustavam Šukstem liela darba “Grobiņas” vārtos nebija, taču Latvijas kausa īpašniece savu ofensīvu iesāka puslaika vidū. “Grobiņas” vārtsargam nedaudz pietrūka auguma centimetru, lai nospēlētu Bila centrēto bumbu no kreisā laukuma spārna. Šukstem nācās noskatīties kā bumba pārlido viņam pāri un atrod pie tālā staba dežūrējošo Denisu Rakelu. RFS uzbrucējs, sitot ar galvu, pierakstījās ar savu trešo vārtu guvumu šīs sezonas kausa spēlēs, panākot rīdziniekiem 1:0.

Viktora Dobrecova padotie nebijās pret aktuālo kausa īpašnieci spēlēt ar bumbu, tomēr līdz pirmā puslaika izskaņai “Grobiņai” tā arī neizdevās atrast caurumus pretinieku komandas aizsardzībā, pārtraukumā ejot ar vienu vārtu deficītu.

Otrajā puslaikā savas komandas pārsvaru palielināt iespēja bija Kasparam Dubram, kurš pēc stūra sitiena bija palicis “Grobiņas” soda laukuma priekšā. Latvijas izlases centra aizsargs gan sadursmē ar pretspēlētāju bija nedaudz cietis un pie kārtīga sitiena netika.

Lai gan Šukste lieliskā lēcienā atvairīja par otrā puslaika kapteini kļuvušā Petra Mareša sitienu, tomēr pie stundas atzīmes bumba otro reizi ieripoja “Grobiņas” vārtos. Brazīlijas uzbrucējs Bils no soda laukuma veica it kā necilu sitienu. Bumba lēni ripoja vārtu tālajā apakšējā stūrī, bet Šukste nebija ieņēmis pozīciju, lai lēcienā līdz tai spētu aizsniegties – 2:0.

Laidara vārti nu jau bija vaļā un RFS varēja mierīgu prātu soļot pretī Latvijas kausa finālam. 65. minūtē Stefans Paničs ar augsto piespēli pie labā vārtu staba atrada Vladislavu Fjodorovu, kurš, veicot sitienu ar galvu, pierakstījās vārtu guvēju annālēs.

Uz spēles noslēdzošajām 20 minūtēm Daugavas kreisajā krastā sāka līt lietus. Spēles 75. minūtē pie Vitauta Čerņauska ausīm vārtu stabu iedārdināja Emīls Knapšis, kurš spēcīgi raidīja bumbu pa vārtu konstrukciju.

Gan astotdaļfinālā pret “Spartaku”, gan ceturtdaļfinālā pret tukumniekiem aktuālā kausa turētāja sakrāja pa četriem gūtiem vārtiem. Tas notika arī trešajā RFS kausa spēlē pēc kārtas. Brazīlijas futbolistu Emersona un Bila saspēle noslēdzās ar otrā precīzu sitienu vārtos, panākot 4:0 RFS labā.

Pēc spēles ritējuma pēdējās desmit minūtēs bumbai vajadzēja atrast ceļu viesu vārtos arī piekto reizi, tomēr pēc Emersona un Paniča sitieniem savu komandu glāba vārtsargs. Emersons trāpīja bumbu arī pa vārtu stabu, bet “hat-trick” Bilam laupīja centra aizsargs Kārlis Pikšens, apturot bumbu uz “Grobiņas” pašas vārtu līnijas.

Bils pie sava cepures trika tika kompensācijas laikā, kad piespēli gar vārtiem raidīja Rakels. Bils tika līdz bumbai un trieca to vārtos, ierakstot “Grobiņas” kausa pasakas pēdējo rindkopu ar pusfināla beigu rezultātu 5:0.

“Atbildīgas spēles” Latvijas kausa fināls norisināsies 19. oktobrī “Skonto” stadionā.

RFS – “Grobiņa” 5:0 (1:0)

Vārti: Rakels 25′, Bils 60′ 79′ 90’+1, Fjodorovs 65′.
Brīdinājumi: Žaleiko, Zelenkovs – Krušatins, Knapšis.
RFS: Čerņausks – Maksimenko, Dubra, Džata – Zelenkovs (Diomandē 68′), Šāričs (Marešs 46′), Žaleiko (Paničs 46′), Fjodorovs – Bils, Varslavāns (Enersons 46′), Rakels.
Grobiņa: Šukste – Družiņins, Pikšens, Tumanovs, I. Gaučis (Meļķis 59′) – Ziemelis (Sāmietis 89′), Knapšis (Andersons 89′), Džeriņš (Volkovs 74′), Krušatins – Kurtišs (R. Gaučis 74′), Dobrecovs.
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs.