Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

“Grobiņas SC/LFS” sagrauj “Smilteni”

Pārliecinošu uzvaru, spēlējot bez ierindas kapteiņa Krušatina, Latvijas futbola 1. līgā izcīnīja “Grobiņas SC/LFS”, ar 4:0 pārmācot Smiltenes vienību. Pa vārtu guvumam Meļķim, Knapšim, kamēr dublis otro maču pēc kārtas Dobrecova rēķinā.

12.07.2023 06:06

Roberts Džeriņš

“Grobiņas SC/LFS”: Mališs, Gaučis, Družiņins, Krautmanis, Fjodorovs, Džeriņš (K) (Ušpelis), Meļķis (Deviņš), Blumbergs (Ožovans), Knapšis, Kurtišs, Dobrecovs.

Uzņemot vienu no līgas lejgala vienībām “Smilteni”, grobiņniekiem samērā ilgi nācās spēkoties par pirmā numura plāniem, tomēr, kad tas beidzot bija paveikts, nopietnu pretspēli vidzemnieki vairs nerādīja.

Mājinieku spiediens pēc nospēlētas pusstundas kļuva nepārprotams, un vārti brieda tā, ka burbuļojot trīcēja katla vāks. Tiesa, viesi nosēdās zemu, aizsargājās daudzskaitlīgi un vārtu priekšā bumba biežāk iesprūda nekā izspurdza cauri, tuvojoties piespēles adresātiem.

“Grobiņa” izteikti spēlēja caur kreiso flangu, kur labi darbojās no “Liepājas” īrētais Krautmanis. No šīs puses arī lielākā daļa centrējumu, līdz pēdīgi pašā puslaika izskaņā ar precīzu sitienu atzīmējās Dobrecovs.

Pēc pārtraukuma tieši viņš izcēlās vēlreiz, atrādīdams uzbrucēja ožu un pielabodams Džeriņa sitienu. Trenera dēlam dublis jau otro cīņu pēc kārtas.

Skatāmības ziņā mača centrālā epizode bija trešais vārtu guvums – plašumu kreisajā malā baudošais Krautmanis izcili atrada 11 metru soda sitiena atzīmes virzienā skrienošo Džeriņu un asi piespēlēja pa zemi.

Kapteinis palaida bumbu starp kājām, kamēr pretspēlētājs jau izklupienā grasījās bloķēt sitienu, savukārt komandas biedra viltīgo gājienu nolasīja arī viņam aiz muguras esošais Kurtišs, kurš ne vien atkārtoja komandas biedra veikumu, bet arī piespēli pagarināja, ar papēdi eleganti paripinot bumbu atpakaļ, tieši pa sitienam Knapšim. Viņš, savukārt, vienā pieskārienā spēcīgi iekaroja vārtu tālo devītnieku no sodlaukuma robežas.

Smiltenieši otrajā puslaikā darbojās bez degsmes, sagaidot pretspēlētājus zemu un Mališa cietoksnim pietuvojoties uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmas reizes.

Viesi atzīmējās ar diviem tālsitieniem, vienam no tiem lidojot pāri, otram – rāmi ieripojot Mališa klēpī. Mājinieki tikmēr realizēja vēl arī ātro uzbrukumu, precīzam esot Meļķim.

“Pretinieks neatbrauca pilnā sastāvā, principā arī viegli padevās, lai gan līdz pirmajam golam tik ērti mēs nemaz nejutāmies. Spiediens bija, bet labi, ka iesitām pirmajā puslaikā, tad jau spēle aizgāja pēc mūsu prāta,” lakoniski maču komentē “Grobiņas SC/LFS” galvenais treneris Viktors Dobrecovs.

Nākamā cīņa mūsējiem vien nākamsestdien, viesojoties pie kolorītās “Saldus SS/Leevon” komandas. Šī organizācija aizvada labāko sezonu savā vēsturē, ar 19 izcīnītiem punktiem atrodoties 6. pozīcijā. Ar saldeniekiem dzērves šosezon vēl nav tikušās.