Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

“Grobiņas SC/LFS” sāk neveiksmīgi

Pagājušās nedēļas nogalē savu ceļu valsts futbola kartē sāka Grobiņas un Liepājas Futbola skolas jaunās sinerģijas produkts – ”Grobiņas SC/LFS”, aizvadot pirmo maču Latvijas futbola 1. līgas čempionātā. ”Daugavas” stadiona rezerves laukumā dzērves spēkojās ar Valmieras meistarkomandas dublieriem, piedzīvojot neveiksmi ar rezultātu 1:3.

11.04.2022 06:00

Roberts Džeriņš

Grobiņas SC/LFS”: Polis, Meļķis (Andersons), Gaučis, Družiņins, Volkovs (Ziemelis), Pikšens (Sāmietis), Krušatins, Dobrecovs, Tumanovs, Džeriņš, Knapšis.

Sestdien Latvijas rietumus purināja brangas vēja brāzmas, un tās nežēloja arī futbolistus. Spēli grobiņnieki, kuru rindās debitēja prāvu pieredzi virslīgā guvušais Andris Krušatins un uz maiņu pirmoreiz nāca arī ”Liepājā” uzspēlējušais Viktors Ziemelis, sāka pamatīga pretvēja apstākļos, tomēr tas nebija šķērslis, lai agri izvirzītos vadībā.

Jau mača 10. minūtē mūsējie aplaupīja viesus laukuma vidusdaļā un divatā aizskrēja ātrajā pretuzbrukumā. Spraugu centra aizsargu formācijā ieraudzīja Ralfs Džeriņš, eleganti smailē izvirzot Devidu Dobrecovu, kurš tālāk uz tikšanos ar vārtsargu izskrēja jau vienatnē un raidīja bumbu vārtos (1:0).

Kopumā gan pirmajā puslaikā komandas darbojās līdzvērtīgi, bet veiksme vairāk spīdēja viesu nometnē. Pēc Valērija Čupina centrējuma no asa leņķa bumba planējoši atdūrās pret vārtu stabu un ielidoja tīklā (1:1).

Mirkli vēlāk valmierieši nopelnīja iespēju doties uz 11 metru soda sitiena atzīmes, no kuras talantīgais Daugavpils futbola audzēknis Kristiāns Kaušelis kļūdīties nav radis (1:2).

Otrā puslaika pirmajā daļā dzērves bija noskaņotas kareivīgi un pamatīgi iespieda vidzemniekus viņu laukuma pusē. Viesi, kuri nu paši bija spiesti spēlēt pretvējā, reti tika pāri laukuma viduslīnijai, tomēr visas bīstamības ”Valmieras” vārtsargs dzēsa un taustāmos augļos mūsējo lielais spiediens tā arī nepārtapa.

Gluži pretēji, pēc piespiedu maiņas un pozicionālās pārkārtošanās grobiņnieku spēle pagalam pajuka, bet Valmieras jaunā maiņa paguva atzīmēties arī trešoreiz, kad aizsargus apsteidza un centrējumu ar skaistu sitienu ar galvu noslēdza Kārlis Lībietis (1:3).

Nākamā spēle paredzēta svētdien, kad izbraukumā ”Grobiņas SC/LFS” spēkosies ar ”RFS” dublieriem.