Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

“Grobiņas SC” savā laukumā ar 3:0 pārspēja “Albertu”

Latvijas futbola čempionāta pirmās jeb Nākotnes līgas pirmajā kārtā “Grobiņas SC” sastāvā laukumā atgriezās Liepājas futbola leģenda Kristaps Grebis, bet dzērves savā laukumā ar 3:0 (2:0) pārspēja “Albertu”.

06.07.2021 06:00

Andris Sudmalis

“Grobiņas SC”: Sopots, Pirktiņš (Balika), A. Stankus, R. Stankus (J. Freimanis), J Jēkabsons, Knapšis, Džeriņš (Grebis), Tumanovs (Aržeņinovs), T. Gucs, Bite (Sāmietis), Rozentāls.

Rīgas komandas “JDFS Alberts” rindās Grobiņas stadionā laukumā devās vairāki Liepājas futbola audzēkņi – grobiņnieku kapteiņa Toma Guca brālis Miks, kā arī Roberts Ralfs Gudēns un Mārcis Pūce.

Līdzjutējiem lielāku interesi varēja izraisīt mājinieku sastāvs, kurā vietu vārtos ieņēma Gļebs Sopots, kurš “Liepājas” kreklā ir nedaudz uzspēlējis virslīgā, bet karjeras turpinājumā ir spēlējis Lietuvas pirmajā līgā, kā arī Islandē.

Pirmās līgas mērogā vēl skaļāks notikums ir Latvijas izlases kādreizējā uzbrucēja Kristapa Grebja došanās laukumā, tiesa, ļoti liela sensācija tā nav, jo Liepājas futbola komandu kādreizējais bombardieris pirmajā līgā nedaudz ir uzspēlējis arī trīs iepriekšējās sezonās. “Grobiņas SC” galvenais treneris Viktors Dobrecovs smejoties saka, ka Grebis komandā pilda pretinieku iebiedētāja lomu, jo sāncenši parasti neskatās uz Kristapa vecumu (uzbrucējs ir 40 gadus vecs – A.S.), bet nobīstas jau no viņa uzvārda vien.

Tāpat dzērvju rindās trenējas arī Devids Dobrecovs, kurš iepriekš bija pieteikts vienā no Anglijas zemāko līgu klubiem un kuru dalībai Latvijas pirmajā līgā varēs pieteikt augusta sākumā.

Mājinieki rezultātu atklāja 12. minūtē, kad Ralfs Džeriņš realizēja 11 metru soda sitienu, bet Antons Tumanovs 22. minūtē panāca divu vārtu pārsvaru. Savukārt 62. minūtē Emīls Knapšis noformēja spēles beigu rezultātu.

“Ļoti svarīgi bija sezonu sākt ar uzvaru. Pēc astoņu mēnešu pauzes futbolisti sākumā nedaudz nervozēja, tomēr, kad iesitām pirmos un otros vārtus, nomierinājās,” spēli komentē V. Dobrecovs.

Sestdien, 10. jūlijā, pulksten 15 “Grobiņas SC” savā laukumā uzņems komandu “Albatroz/FS Jelgava”, kas iepriekšējā sezonā triumfēja otrajā līgā, bet pirmajā kārtā cīnījās 0:0 ar “Dinamo Rīga”.