“Grobiņas SC” komandai neizšķirts pret JDFS “Alberts”

Svētdien Latvijas futbola pirmajā līgā “Grobiņas SC” otrā puslaika ievadā izvirzījās vadībā pret JDFS “Alberts”, tomēr prieki bija īsi. Mājinieki jau pirmajā uzbrukumā pēc spēles atsākšanās rezultātu izlīdzināja, un mačs noslēdzās neizšķirti 1:1.

22.09.2021 06:00

“Grobiņas SC”: Sopots, Stankus, Knapšis, Džeriņš, Freimanis (Sāmietis), Bite, Meļķis (Jēkabsons), D. Dobrecovs, Gaučis (Sprūde), Družiņins, Pikšens.

Dzērves uz Upesciema stadionu Rīgā devās rīcībspējīgā sastāvā, no pirmās frontes spēlētājiem trūka vien komandas kapteinis Toms Gucs, kura spēlēšana atlikušajā sezonā ir uz jautājuma zīmes ceļgala traumas dēļ. Pretinieku vārtos saimniekoja prāvu pieredzi virslīgā guvušais Germans Māliņš, uzbrukuma smailē darbojās pazīstamais sporta komentētājs Jānis Pakalns, savukārt bijušais Latvijas izlases spēlētājs Dāvis Indrāns operēja laukuma vidusdaļā.

Rīdzinieki spēlēja vienkārši, ar augstām, tālām piespēlēm meklējot slaido Pakalnu, kurš veiksmīgi darbojas kā tā saucamais targetmens. Tas nereti sagādāja problēmas Grobiņas futbolistiem, īpaši pēc stūra sitieniem, tomēr būtisku apdraudējumu viesu vārtiem “Albertam” neizdevās radīt. Kopumā pirmais puslaiks aizritēja visai līdzvērtīgi, bet savas tehniskās dotības līdz galam demonstrēt futbolistiem liedza bēdīgais zāliena stāvoklis, līdz ar to, dodoties pārtraukumā, uz tablo joprojām gozējās divas nulles.

Spēles 51. minūtē pēc veiksmīgām individuālajām darbībām D. Dobrecovs izvirzīja vadībā “Grobiņu”, bet vien pusminūti pēc spēles atsākšanas viesu centra aizsargi netika galā ar jau pieminēto Pakalnu, kurš pagarināja tālo piespēli, bumbai nonākot Indrāna rīcībā, un pussargs rezultātu izlīdzināja. Vien trīs minūtes vēlāk tas pats Indrāns norāva bīstamu pretuzbrukumu, par ko tika apbalvots ar otro dzelteno kartīti, kurai sekoja arī sarkanā.

Pēc nonākšanas mazākumā rīdzinieki izteikti samazināja spēles tempu un iesēdās dziļi aizsardzībā, citiem vārdiem – piebrauca autobusu pie savu vārtu galvenās ieejas. Neizšķirta nosargāšanā mājiniekiem talkā nāca arī laukuma kvalitātes faktors. “Upesciems” regulāri uzņem regbija mačus, un tie nav atstājuši segumu neskartu, līdz ar to bumbas kontrole un pozicionāla spēle tur var būt vairāk teorētiska.

Šobrīd dzērves ar izcīnītiem 14 punktiem ieņem piekto vietu turnīra tabulā, bet pjedestāla zemākais pakāpiens ir vien divu punktu attālumā, turklāt grobiņniekiem viens mačs ir rezervē. Nākamo spēli mūsējie aizvadīs sestdien, kad viesos spēkosies ar “Albatroz SC/FS Jelgava”, kuri tabulā patlaban ir sestie. Guca promesamība nav vienīgās sliktās ziņas kurzemniekiem, jo šo maču dzelteno kartīšu limita dēļ nāksies izlaist arī “Grobiņas” balstam R. D. Džeriņam.