“Grobiņas SC” viesos izrauj neizšķirtu

“Grobiņas SC” sestdien izbraukumā otro reizi Latvijas pirmās līgas čempionātā spēkojās ar “Albartoz SC”/”FK Jelgava” apvienoto komandu. Rezultāts bija identisks pirmajam mačam, un abas komandas izspēlēja nepiekāpīgu, kaujiniecisku neizšķirtu (1:1).

29.09.2021 06:00

Roberts Džeriņš

“Grobiņas SC”: Sopots, Stankus, Knapšis, Bite (Jēkabsons), Kļava, Meļķis, Gaučis (Sāmietis), Družiņins, Sprūde, Pikšens, D. Dobrecovs.

Pirmais puslaiks aizritēja vairāk piesardzīgi, abām komandām cenšoties iegūt iniciatīvu, meklējot caurumus pretinieku spēlē un apmainoties ar pāris vārtu gūšanas momentiem.

Izmaiņas uz tablo gan pirms pārtraukuma netika veiktas, bet otrā spēles puse iesākās jau krietni aktīvāk un laukuma saimnieki guva ātrus vārtus. 48. minūtē ar precīzu sitienu atzīmējās Mārcis Peilāns (1:0).

Dzērves pēc aukstās dušas knābjus zemē nenokāra, stabili nospēlēja aizsardzībā un meklēja iespējas pretinieku vārtu tuvumā. Pāris reizes albatrosu vārtos ļoti pārliecinoši nospēlēja Klāvs Lauva, kurš ir Liepājas futbola audzēknis, uzspēlējis arī jaunatnes izlasēs un jelgavnieku vienībai pievienojies vēl šā gada jūlijā. Tomēr reizi arī viņam nācās noliekt galvu mūsējo priekšā, Devidam Dobrecovam 69. minūtē realizējot 11 metru soda sitienu (1:1).

Atlikušajā nogrieznī spēles rezultāts pārmaiņas vairs nepiedzīvoja, un cīņa noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu, gluži tāpat kā komandu pirmajā tikšanās reizē, kad Grobiņas pilsētas stadionā viesi līdzsvaroja rezultātu vien spēles kompensācijas laikā.

Dzērves 10 mačos sakrājušas 15 punktus un ieņem piekto vietu kopvērtējumā.

Jau rīt mūsējie uzņems līgas līdervienību “Auda”, kurai netrūkst FK “Liepāja” audzēkņu (Jaunarājs-Janvāris, Fjodorovs, Sidorovs, Ziemelis), turklāt šosezon komanda nav izjutusi zaudējuma smārdu un neslēpj ambīcijas nākamgad spēlēt virslīgā. Gaidāma principiāla un sarežģīta cīņa, bet situācija tabulā ir blīva un “Grobiņa” uzvaras gadījumā var aizsniegties līdz medaļu pretendentu pulkam.