Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Grobiņas un Liepājas dienas

30.05.2017 07:02

Liepājas un ar to cieši saistītajam Grobiņas futbolam aizvadītā nedēļa izvērsās ļoti veiksmīgi. “Grobiņas SC” izbraukumā ar 3:1 pārspēja “Jēkabpili/JSC”, FK “Liepāja/Mogo” dublieri ar 10:0 sagrāva “Babīti/Dinamo 2”, bet “Karosta” Latvijas kausa izcīņas pirmajā kārtā ar 3:0 pieveica “Cēsis”.

“Grobiņas SC”: Sopots, Nicis (Sāmietis), Lupkins, Pirktiņš, Gulbis, Knapšis, Dobrecovs, Trapučka (Haļuto), Simsons, Freimanis, A. Stankus.

Turnīra pretpolu – līderu grobiņnieku un pēdējā pozīcijā esošo jēkabpiliešu – sadursmē rezultātu pretuzbrukumā atklāja savulaik arī futbola klubā “1625 Liepāja” uzspēlējušais Latvijas baltkrievs Dmitrijs Kuzmins. Neizšķirtu grobiņniekiem 42. minūtē ar skaistu sitienu panāca Edgars Freimanis, bet uzvaru nodrošināja “Grobiņas SC” uzbrukuma līderis Dēvids Dobrecovs. Viņš 74. minūtē atkārtoja šosezon jau pāris reižu rezultatīvi izpildīto savu firmas soda sitienu, bet 89. minūtē Dobrecovs juniors bija precīzs no tuvas distances, vēsta sociālajos tīklos aktīvie Grobiņas kluba pārstāvji.

Sestdien, 3. jūnijā, pulksten 17 “Grobiņas SC” savā laukumā tiksies ar savu tuvāko sekotāju un pirms sezonas par vienu no galvenajām pretendentēm uz uzvaru pirmajā līgā uzskatīto komandu “Valmiera Glass/ViA”. Tāpat kā grobiņnieki, arī valmierieši šosezon vēl nav piekāpušies, bet punktus šī komanda ir zaudējusi tikai divu neizšķirtu dēļ.

“Liepāja 2”: Zviedris (Smiltnieks), Osipovs (Pētersons), Krušatins (Jaunarājs-Janvāris), Kurtišs, Rubezis (Jansons), Krautmanis, Mickevičs (Smetanovs), Diops (Drāznieks), Gejs, Tobers (Bernāts), Tumanovs.

Virslīgas dublieru čempionāta spēlē “Liepāja 2” īpaši nekavējās ar rezultāta atklāšanu, kas notika jau 5. minūtē pēc Mickeviča gola, bet nedaudz ilgāk bija jāpagaida līdz mājinieku otrajam precīzajam sitienam, ko 26. minūtē izpildīja Krautmanis, sperot pirmo soli uz šajā spēlē sasniegto hat-trick. Tūdaļ viņam ar diviem goliem sāka dzīties pakaļ Osipovs, tomēr viņš laukumā pavadīja tikai pirmo puslaiku.

Divus vārtus, turklāt abus vienas minūtes laikā, guva šosezon ne pārāk rezultatīvi spēlējošais Kurtišs, kā arī Smetanovs, kurš spēlē iesaistījās uzreiz pēc pārtraukuma.

Liepājnieki laida laukumā visus septiņus rezervistus, un šāda pārbūve nevarēja neietekmēt spēles ritējumu, tomēr nevarēja arī būtiski ietekmēt spēku samēru laukumā. Kādreizējā Liepājas futbola bombardiera Jāņa Intenberga trenētie dublieri bija divas galvastiesas pārāki par “Metalurga” kādreizējā aizsarga Dzintara Zirņa vadītajiem jauniešiem.

Svētdien, 4. jūnijā, “Liepāja 2” uzņems savu galveno konkurenti, komandu “RFS 2”.

“Karosta”: Mazūrs, Kučma, Lībeks, Bite (Cimbals), Skripko, Otaņķis, Kņūts, Jermoļenko (Rozentāls), Grundulis (Dobelis), Sērmoliņš, Aržeņinovs.

Latvijas kausa izcīņas 2017. gada sezonu ievadīja “Cēsu” un “Karostas” duelis, kas norisinājās faktiski pusceļā starp Vidzemes un Kurzemes pilsētām – “Audas” stadionā Ķekavā.

Liepājniekus 40. minūtē vadība izvirzīja aizsargs Otaņķis, bet uzvaru nodrošināja Jermoļenko un Kučmas piecu minūšu laikā gūtie vārti attiecīgi 68. un 73. minūtē.

“Karostas” nākamie pretinieku kausa izcīņā kļūs zināmi 6. jūnijā paredzētajā izlozē, bet svētdien, 4. jūnijā, “Nīca” uzņems komandu “Caramba/Dinamo”.