Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Grobiņu eksaminēja čempioni

11.07.2017 07:01

Latvijas Kausa izcīņas astotdaļfināla spēlē “Grobiņas SC” ar 0:2 (0:1) zaudēja valsts čempionei un pašreizējai futbola synottip virslīgas līderei Jūrmalas “Spartaka” komandai.

“Grobiņas SC” sastāvs: Vīksna, Knapšis, Pirktiņš, Gulbis (Ostelis 65′), J. Jēkabsons, Krautmanis (Tīls 45′), Stankus, Freimanis (Sāmietis 80′), Dobrecovs, Simsons, E. Jēkabsons.

Grobiņas vienība astotdaļfināla maču varēja aizvadīt savā laukumā, bet pēc vienošanās ar Jūrmalas klubu tika nolemts spēli aizvadīt Slokā. Pirmais puslaiks aizritēja lēnā tempā, bet laukuma saimnieki uz Grobiņas vārtiem pirmo sitienu izpildīja 11. minūtē. Kopumā īpašu draudu pie pirmās līgas vicelīderes vārtiem pirmajā puslaikā nebija, tomēr pēc piespēles soda laukumā Edgars Freimanis nospēlēja ar roku, un Edgars Gauračs 19. minūtē ar 11 metru soda sitienu atklāja spēles rezultātu.

Pēc zaudētā gola pirmo sitienu pa pretinieku vārtiem izpildīja arī dzērves, kad Devids Dobrecovs sita soda sitienu no 30 metriem.

Otrā puslaika sākumā spēles temps tika kāpināts, un 48. minūtē bīstams centrējums padevās grobiņniekiem, bet 52. minūtē Filipa Tīla sitiens tikai nedaudz paspurdza garām spartakiešu vārtiem. Turpinājumā gan jūrmalnieki pilnībā pārņēma iniciatīvu, un 54. minūtē vārtu pārliktnis grobiņniekus glāba no vārtu zaudējuma. Tomēr 62. minūtē Jūrmalas pilsētas futbolisti savu panāca, un horvātu leģionārs Kruno Ivančičs dubultoja savas vienības pārsvaru.

Spēles beigās “Spartakam” bija vēl vismaz trīs labas iespējas gūt vārtus, bet teicami vārtos darbojās Toms Vīksna. Noslēgumā “Spartaks” izcīnīja pelnītu uzvaru un iekļuva Latvijas Kausa ceturtdaļfinālā.

Nākamo spēli pirmajā līgā “Grobiņas SC” futbolisti aizvadīs 15. jūlijā, kad izbraukumā sacentīsies ar FK “Ogre”, kura atrodas 10. vietā turnīra tabulā. Savukārt “Spartaka” futbolisti 12. jūlijā aizvadīs maču Čempionu līgas otrajā kvalifikācijas kārtā savā laukumā pret “Astanu” no Kazahstānas.