Grūta uzvara, trīs svarīgi punkti

10.06.2007 21:02

0

“Liepājas metalurga” futbolisti svētdien Rīgā aizvadīja Latvijas futbola čempionāta virslīgas 11.kārtas spēli, kurā ar 2:1 (2:1) pārspēja vietējo “Olimpu”. Uzbrukuma smailē līdzās Karlsonam “Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs šoreiz nolēma iemēģināt Petkoviču, un serbs, darbojoties gana produktīvi, trenera uzticību attaisnoja. Palēnā tempā ritošajā spēlē ievērojams pārsvars piederēja viesiem, bet mājinieki pirmajā puslaikā tikai vienreiz patiešām nopietni apdraudēja mūsu vārtus. Ar šo sitienu Spole labi tika galā, bet pie otriem vārtiem jaunie olimpieši nespēja tikt galā ar Miceiku un Karlsonu, kuri jau līdz pirmā puslaika vidum panāca 2:0 metalurgu labā.

Dažas dienas pirms spēles Zelkēvičs apgalvoja, ka komandai vajadzētu būt labā formā, un viņš nebija melojis. Pirmajā puslaikā komandas demonstrēja mazliet miegainu futbolu, taču epizodēs, kad liepājnieki kāpināja tempu, pie “Olimpa” vārtiem kļuva karsti. Vēl arī vairāki bīstami tālsitieni padevās Tamošauskam un Miceikam, un mūsējo pārsvars, ejot pārtraukumā, bija likumsakarīgs.

Vēlēšanās uzvarēt ar pusspēku mūsējiem varēja sāpīgi atspēlēties, jo “Olimps” otro puslaiku iesāka daudz aktīvāk, divreiz liekot pasvīst Spolem. Vēlāk jau darba netrūka mača galvenajam tiesnesim Zvejniekam. Nepilnas desmit minūtes līdz mača beigām pēc olimpieša Kozlova rupja pārkāpuma pret Miceiku laukumā sākās nopietni asumi, kuru laikā laukumā izskrēja abu komandu spēlētāji. Par grēkāzi šajā situācija kļuva Kļava, kurš tika noraidīts no laukuma, bet Kozlovs saņēma dzelteno plāksteri. Palikuši mazākumā, liepājnieki vienus vārtus ielaida, taču uzvaru prata nosargāt.

Vēl dramatiskāki notikumi risinājās spēlē starp “Skonto” un “Rīgu” – šajā mačā kaujiniecisks neizšķirts 4:4, tādējādi “Liepājas metalurga” pārsvars pār tuvākajiem konkurentiem ir izaudzis līdz četriem punktiem. Par pārsteigumu parūpējās “Daugava”, kas viesos ar 2:1 pieveica “Jūrmalu”, bet “Ventspils” ar 4:2 uzvarēja “Dinaburgu”.

Trešdien “Liepājas metalurgs” savā laukumā aizvadīs Baltijas līgas pirmo ceturtdaļfināla spēli pret Narvas komandu “Trans” no Igaunijas.

Latvijas virslīga

“Olimps” – “Liepājas metalurgs” 1:2 (0:2).
“Liepājas metalurgs”
– Spole, Zirnis (Kļava 46.), Fereira, Ivanovs, Surņins, Miceika, Kalons (Žuravļovs 77.), Soloņicins, Tamošausks, Karlsons, Petkovičs (Krugļaks 77.).
Vārtu guvēji: “Olimps” – Kazura (90.); “Liepājas metalurgs” – Miceika (4.), Karlsons (21.).
Brīdinājumi: “Olimps” – Kozlovs (82.); “Liepājas metalurgs” – Zirnis (19.)
Noraidījumi: Kļava (82.)

Komentārs

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Pirmajā puslaikā mums piederēja neapstrīdams pārsvars, rezultāta starpībai bija jābūt lielākai. Pēc pārtraukuma veicām spēlētāju maiņas, palikām mazākumā un vienus vārtus zaudējām. Jo grūtāk ir izcīnīt uzvaru, jo tā ir vērtīgāka, turklāt “Olimps” nevienam punktus nedāvina. Manā skatījumā sarkano kartīti bija jāsaņem tam spēlētājam, kurš rupji nospēlēja pret Miceiku. Analizēsim šo epizodi un, ja būs pamats iesniegt apelāciju, tad to arī darīsim.

Pret “Olimpu” gūtie vārti ļāva Ģirtam Karlsonam izvirzīties čempionāta rezultatīvāko spēlētāju saraksta priekšgalā.