Iesildīšanās pirms Baltijas čempionu turnīra

06.08.2006 22:36

0

“Liepājas metalurga” futbolisti Latvijas kausa izcīņas pusfinālā savās mājās bez īpašām pūlēm sakāva savus pāridarītājus virslīgas otrā riņķa spēlē (0:0 Rēzeknē) ar rezultātu 6:1 (2:1) un tagad finālā tiksies ar četrpadsmitkārtējiem valsts čempioniem “Skonto”, kas aizvakar otrajā pusfināla pārī pieveica “Ventspili” (2:1). Fināls paredzēts “Skonto” stadionā 24.septembrī.

Latvijas kausa izcīņas pusfināls.

“Liepājas metalurgs” – “Dižvanagi 6:1 (2:1)

“Liepājas metalurgs”: Krucs, Kļava, Jemeļins, Surņins, Petrenko (Grebis, 54.), Soloņicins, Miceika (Katasonovs, 26.), Tamošausks (Žuravļovs, 46.), Kalons, Karlsons, Rimkēvičs.

Vārtu guvēji: “Liepājas metalurgs” – Rimkēvičs (24., 75.), Karlsons (31., 49., 72.), Žuravļovs (85.); “Dižvanagi” – Jefimovs (20.)

Brīdinājumi: “Liepājas metalurgs” – Tamošausks (40.), Rimkēvičs (66.); “Dižvanagi” – A.Silagailis (65.), Zuntners (72.), Kozlovs (73.).

Liepājnieku rindās mačā iepriekš nopelnīto dzelteno kartīšu dēļ nevarēja piedalīties Zirnis, mūsējie aizsardzības līnijā šoreiz norīkoja trīs futbolistus, viņiem priekšā spēlēja Petrenko un Miceika, bet uzbrukumā rāvās Rimkēvičs un Karlsons. Arī viesu komandā laukumā izgāja divi liepājnieki – Zuntners un Gluško.

Jau no mača sākuma “Liepājas metalurgs” laukumā bija noteicējs, pirmajās 20 minūtēs neizmantoja vismaz trīs iespējas gūt vārtus, bet pirmie pie panākuma tika viesi… Zuntners uzcēla bumbu vārtsarga laukumā, nepārliecinoši nospēlēja Krucs un viesu aizsargs Jefimovs neviena aizsarga netraucēts raidīja bumbu tukšos vārtos. Pēc četrām minūtēm mājinieki panāca izlīdzinājumu un šo epizodi ir vērts aprakstīt. Tamošausks izdarīja centrējumu no labās malas un par Rūniju jau iesauktais Rimkēvičs guva vienus no skaistākajiem vārtiem, kādi jebkad redzēti “Daugavas” stadionā, – lēcienā atmuguriski viņš bumbu no gaisa spēcīgi trieca vārtu tīklā tā, ka vārtsargs un aizsargi pat nepakustējās. Drīz ar vārtu guvumu pēc Kalona piespēles atzīmējās arī Karlsons, savukārt 40.minūtē muļķību izstrādāja Tamošausks, laukuma vidū tīši nospēlējot ar roku un nopelnot dzelteno kartīti, – nākošajā virslīgas čempionāta spēlē pret “Ventspili” viņš nevarēs piedalīties.

Pēc pārtraukuma Karlsons šajā mačā tika pie hattrick – viņam bumbu pašā vārtu priekšā vienā gadījumā izkārtoja Rimkēvičš, otrā – Grebis. Piektos vārtus mačā un savus otros šajā spēlē iesita Rūnijs, bet vēlāk par savu centību tika atalgots arī Žuravļovs. Viņš mača rezultātam pielika punktu. Vēl otrajā puslaikā jāpiemin epizode, kad divatā pret viesu vārtsargu izgāja Katasonovs un Grebis. Pirmais izvēlējās vārtsargu pārspēt pats, taču nospēlēja pagalam neveiksmīgi.

Nosaukti tie Latvijas nacionālās izlases futbolisti, kas 16.augustā Maskavā piedalīsies pārbaudes spēlē pret Krievijas izlasi. Kā jau bija gaidāms, valstsvienībā iekļauti aizsargi Dzintars Zirnis, Oskars Kļava un Deniss Ivanovs, kurš pagaidām gan vēl nav atlabis pēc savainojuma, pussargs Soloņicins un uzbrucējs Ģirts Karlsons. Tā būs pēdējā Latvijas izlases sagatavošanās pirms Eiropas 2008.gada čempionāta kvalifikācijas cikla, kas Latvijai sāksies 2.septembrī ar spēli pret Zviedriju.

16.augustā Latvijas U-21 izlase, kurā varētu spēlēt arī Jemeļins, Žuravļovs un Surņins, tāpat metalurgu trešais vārtsargs Vlasovs, aizvadīs Eiropas 2007.gada čempionāta kvalifikācijas maču izbraukumā ar Poliju.

Gan Latvijas, gan Lietuvas izlašu futbolistu spēlēšana savās valstsvienībās bija par galveno iemeslu tam, lai pārceltu liepājnieku un “Ventspils” virslīgas spēli. Tā notiks vienu dienu vēlāk – 20.augustā Ventspilī.

Bet jau šonedēļ Liepāja būs Baltijas futbola centrs, jo ceturtdien, piektdien un sestdien “”Fedcom” Baltijas čempionu kausa” turnīra ietvaros šeit savā starpā tiksies triju valstu čempionvienības – Lietuvas “Ekranas”, Igaunijas “TVMK” un Latvijas “Liepājas metalurgs”. Jāpiezīmē, ka neviena no šīm komandām savas valsts čempionātā šobrīd nav līderos.

RSK “Dižvanagi” galvenais treneris Žanis Ārmanis:
– Rēzeknē pašiem to negribot sāpīgi “iekodām” metalurgiem. Par pašu spēli pat īpaši daudz nav ko teikt. Pirmajā puslaikā nospēlējām gandrīz savu spēju robežās, trešo reizi sezonā pirmie guvām vārtus, bet metalurgu ātri gūtais atbildes gols, kādu var iesist varbūt reizi piecos gados, neļāva saglabāt intrigu. Daudzu faktoru dēļ pašlaik neesam gatavi spēlēt kausa finālā. Finansiāli mums neviens nepalīdz, 10.augustā vēl tieksimies ar Rēzeknes domes pārstāvjiem, lai meklētu kādu risinājumu, bet var teikt, ka komanda ir uz izjukšanas sliekšņa.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Komandas risina dažādus uzdevumus, un var piekrist, ka “Liepājas metalurgs” ir pārāks par “Dižvanagiem”, tomēr es šodien redzēju ļoti daudz problēmu mūsu sniegumā. Atsevišķi spēlētāji atļaujas tādas lietas, ko viņi nedrīkst atļauties. Lai arī centāmies futbolistus noskaņot mačam, tas neizdevās, un laukumā bija manāma pašpārliecinātība. Profesionāļi tā izturēties nedrīkst. Iespējams tas ir tāpēc, ka mums ir pārāk “īss” rezervistu soliņš. Domāju, ka jau tuvakajā laikā mēs pastiprināsimies, rezervistu soliņš kļūs “garāks” un palielināsies konkurence uz vietu pamatsastāvā. Tādējādi vairs nebūs jāpārliecina spēlētājus atdot laukumā visus spēkus. Spēlēs tikai tie, kas gribēs iziet laukumā un cīnīties par savu un kluba godu.