Iespaidīgā rekorduzvara

06.07.2006 20:10

0

2.jūlijā ”Liepājas metalurga” futbolisti Latvijas futbola čempionāta ietvaros savā laukumā ar 7:1 sagrāva ”Jūrmalu” un izvirzījās turnīra tabulas otrajā vietā.

”Liepājas metalurgs”: Krucs, Kļava, Zirnis (Kecs, 71.), Ivanovs, Surņins (Jemeļins, 78.), Miceika, Petrenko, Tamošausks (Katasonovs, 57.), Soloņicins, Kalons, Karlsons.
44.min. Karlsons – 1:0, 59.min. Karlsons – 2:0, 61.min. Katasonovs – 3:0, 63.min. Dorošs – 3:1, 64.min. Katasonovs – 4:1, 67.Karlsons – 5:1, 75.min. Kalons – 6:1, 90.min. Katasonovs – 7:1.
Brīdinājumi: ”Liepājas metalurgs” – Surņins(2.), Tamošausks (55.); ”Jūrmala” – Garsija (80.).
Pirms spēles tika runāts, ka neveiksmes gadījumā savulaik Liepājā strādājušajam, bet tagad ”Jūrmalu” vadošajam Jurijam Popkovam šī spēle varētu būt pēdējā galvenā trenera amatā. Tikmēr laukuma saimnieku rindās uzmanību lika pievērsts pamatsastāva pieteikums – tajā bija ierakstīts komandas debitants Vadims Petrenko. 1974. gadā dzimušais Kauņas futbola audzēknis, savulaik Lietuvas izlasē spēlējušais pussargs visumā diezgan prātīgajā pirmajā puslaikā izcēlās ar pāris pārdomātām un precīzām piespēlēm, tomēr par spēles galvenajiem varoņiem kļuva citi. Kad īsi pirms pārtraukuma Ģirts Karlsons beidzot pārspēja līdz tam lieliski vārtos spēlējoši viesu vārtsargu Šteinboru, nevarēja pat nojaust, kāda uguņošana gaidāma otrajā puslaikā. Pēc atpūtas ”Jūrmalas” vārtsargs vienīgo reizi kļūdījās, ļaujot Karlsonam panākt 2:0 un maisam gals līdz ar to bija plaši vaļā. Liepājnieki guva vārtus dažādām gaumēm un dažādiem dvēseles noskaņojumiem. Divi no mūsjiem – Karlsons un otrajā puslaikā uz maiņu iznākušais Katasonovs guva katrs pa hat–trick un liepājnieki izcīnīja pārliecinošāko uzvaru šā gada čempionātā, vienlaikus atkārtojot ”Ventspils” iepriekšējā kārtā sasniegto visa čempionāta rekorduzvaru, kad kaimiņpilsētas pārstāvji ar šādu pašu rezultātu pieveica ”Dižvanagus”. Tomēr vēl nevienai komandai šajā čempionātā nebija izdevies gūt sešus vārtus vienā puslaikā.
Šī bija atliktā 16.kārtas spēle, tāpēc pārējās vienības vakar čempionāta ietvaros nespēlēja, bet Daugavpils ”Dinaburga” Intertoto kausa izcīņas otrajā kārtā viesos ar 0:5 piekāpās Skotijas ”Hibernian”.

”Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Centāmies mazliet pamainīt spēles zīmējumu un vairāk bumbu turēt pie zemes. Šķiet, ka šoreiz izdevās, bet pamatīgākus secinājumus varēsim izdarīt, kad būs spēcīgāks pretinieks. Iepriecināja Petrenko debija, ar kuru kopā esmu strādājis Lietuvas izlasē. Ceru, ka šis pieredzējušais futbolists sezonas gaitā varētu kļūt par vienu no komandas līderiem. Līdz ar to selekcijas darbs vēl nav beidzies. Ar mums trenējas viens Slovēnijas leģionārs, kurš veiksmīgi uzbrūkošā pussarga pozīcijā spēlējis savas valsts u–21 izlasē, bet viņam vēl nepieciešams laiks, lai atrastu kopēju valodu ar pārējiem. Patika, kā spēlē iesaistījās Katasonovs, taču sajūsmināties nav laika – mums jāgatvojas Čempionu līgai un Latvijas čempionātā jāmēģina noķert līderi.

Liepājas metalurgs nākošo spēli Latvijas čempionātā aizvadīs ceturtdien, kad viesos tiksies ar ”Skonto”, bet jau nākošnedēļ līdzjutējus sagaida vēsturisks mirkli – mūsu pilsētas kluba debija Čempionu līgā, kas notiks 12. jūlijā pulksten 20, kad stadionā ”Daugava” mūsējie spēlēs ar ”Aktobe” no Kazhstānas.