Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Ikauniekam sezonas pirmie vārti un piespēle, RFS izvirzas Virslīgas vadībā

Aizvadot trešo spēli karuseļu pakājē, trešdien pārtrūka “Daugavpils” gūto punktu sērija. Valsts otrās lielākās pilsētas komanda ar rezultātu 0:5 piekāpās RFS futbolistiem, kuri vismaz uz 23 ar pusi stundām izvirzījušies “Optibet” futbola Virslīgas turnīra tabulas galvgalī.

Jānis Ikaunieks (Foto: Sanita Ieva Sparāne)
19.04.2023 20:42

Viktors Morozs veica rotāciju centra aizsargu pozīcijā, pirmo reizi sezonā dodot atpūtu nu jau ierastajam komandas kapteinim Žigam Lipuščekam, kura vietā vietu laukumā ieņēma un kapteiņa apsēju vilka Elvis Stuglis. Tikmēr daugavpiliešiem iztrūka no RFS īrē esošie Valerijs Lizunovs, Ismaels Diomandē un Gļebs Žaleiko.

Pēc nospēlētām piecām minūtēm RFS devās ātrajā uzbrukumā caur Jāņa Ikaunieka labo malu. Latvijas valstsvienības spēlētājs piespēlēja bumbu Andrejam Iličam, kurš nolēma dāvāt lielisku vārtu gūšanas iespēju Emersonam.

Brazīlijas futbolistam bumbu pieņemt nebija lemts, jo piespēles ceļā metās Dāvis Cucurs, kurš pārsita bumbu pāri Vladislavam Kurakinam un raidīja bumbu savos vārtos, dodot RFS spēles pirmos vārtus.

Puslaika vidū “Daugavpils” devās bīstamā pretuzbrukumā, caur kreiso flangu uz priekšu dodoties japānim Kai Hatano. Daugavpiliešu leģionārs centās apdraudēt Jevgenija Nerugala “sauso” sēriju, taču talkā RFS cietokšņa sargam nāca aizsardzības spēlētājs, kurš bloķēja sitienu.

Piecas minūtes pirms puslaika izskaņas beidzot savai “tukšajai” sērijai punktu pielika Ikaunieks.

Pēc RFS saspēles pretinieku soda laukumā, Ikaunieks saņēma piespēli no Emersona un raidīja bumbu zem Kurakina ķermeņa, panākot rezultātu 2:0. Līdz ar to Ikaunieks tika pie sava pirmā punkta septiņās šīs sezonas spēlēs.

Otrā puslaika sākumā negaidīti “Daugavpils” cietokšņa priekšā uzbrucēja pozīcijā nonāca Petrs Marešs, kurš pēc Mikazes Nagasavas piespēles panāca viesiem jau ļoti drošo 3:0.

Ilgi uz rezultāta tablo RFS komandai neturējās skaitlis trīs pie gūtajiem vārtiem, jo Rēzeknes futbola audzēknis Dmitrijs Zelenkovs raidīja bumbu daugavpiliešu vārtos, panākot 4:0.

Izmantojot to, ka spēles iznākums jau bija skaidrs, vairākiem “Daugavpils” komandas jauniešiem tika dota iespēja debitēt Virslīgā.

Savas pirmās minūtes Latvijas augstākajā līmenī saņēma Ņikita Barkovskis un Ņikita Jemeļjanovs, bet Ervīns Piņaskins piedzīvoja savu sezonas debiju, otro reizi karjerā tiekot laukumā “Daugavpils” sastāvā.

Desmit minūtes pirms spēles beigām Marešs pēc Ikaunieka piespēles guva savus otros vārtus. Tādējādi pie rezultāta 5:0 čehs panāca sev šajā spēlē 2+1, bet Ikaunieka kontā nonāca arī sezonas pirmā rezultatīvā piespēle.

Kompensācijas laikā Nerugalam nācās nedaudz pastrādāt, lai saglabātu savu nezaudēto vārtu sēriju arī pēc pieciem nospēlētiem mačiem. Soda laukumā ielauzās Ričards Žaldovskis, veicot sitienu, kuru RFS šobrīd par pirmo vārtsargu saucamais Nerugals atvairīja.

Šis bija RFS 18. panākums pēc kārtas pār “Daugavpili”. Rezultāts 5:0 atkārtoja daugavpiliešu lielāko sagrāvi, kas iepriekš piedzīvota pret “Ventspili”.

Rītdien Virslīgas vicečempione “Riga” viesosies Salaspilī pie kopumā visai pieticīgi spēlējošās “Super Nova”. Rīdzinieki centīsies atgūt čempionāta līderpozīciju no RFS, kas turnīra tabulā ar 15 punktiem varēs atrasties pašā augšā nepilnas 24 stundas.

“Daugavpils” – RFS 0:5 (0:2)

Vārti: Cucurs 6′ (s.v.) – Ikaunieks 39′, Marešs 54′ 81′, Zelenkovs 69′
Brīdinājumi: Aizups – Ikaunieks
Daugavpils: Kurakins – Haruštjāks, Zūre, Aizups, Cucurs (Jemeļjanovs 58′) – Hatano (Nasirli 46′), Ivanovs (Barkovskis 75′), Urbāns, Tihonovičs – Mikšto (Piņaskins 75′) – Mukvelle (Žaldovskis 46′).
RFS: Nerugals – Marešs, Stuglis, Jagodinskis, Vlalukins (Sorokins 33′) – Marhijevs (Uzēla 59′), Paničs – Emersons (Kuadio 46′), Zjuzins (Nagasava 46′), Ikaunieks – Iličs (Zelenkovs 67′).
Galvenais tiesnesis: Artis Ķēniņš