Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Ikaunieks pamatsastāvā

24.05.2015 10:52

Noslēgusies Francijas futbola čempionāta augstākās līgas sezona. No “Ligue 1” ar pamatīgu sakāvi savā laukumā atvadījās “Metz”, kas ar Jāni Ikaunieku pamatsastāvā zaudēja “Lille” (1:4). Savukārt viesos vērtīgus trīs punktus izcīnīja “Monaco”, kas apspēlēja “Lorient” (1:0) un nosargāja trešo vietu turnīra tabulā.

“Lille” spēli sāka aktīvāk un 16. minūtē varēja tikt pie 11 metru soda sitiena. Jānis Ikaunieks soda laukuma stūrī nogāza Džibrilu Sidibē, taču galvenā tiesneša svilpe pārsteidzoši klusēja. Neskatoties uz pretinieku spiedienu, divas ļoti labas iespējas bija arī mājiniekiem. Vienreiz “Metz” trāpīja pa pārliktni, bet 28. minūtē pretuzbrukumā pašā vārtu priekšā nokļuva Ikaunieks, kurš izklupienā no tuvas distances raidīja bumbu pāri mērķim.

Puslaika izskaņā “Lille” ofensīva tomēr darīja savu, un “Metz” burtiski salūza, četru minūšu laikā ielaižot trīs vārtus. Vispirms 40. minūtē Florāns Balmons pretuzbrukumā trāpīja apakšējā stūrī (1:0), jau nākamajā minūtē Idrisa Gejs no soda laukuma pusapļa pārspēja Joanu Karaso (2:0), bet 44. minūtē Kriss Filipss savā soda laukumā uzdāvināja bumbu Nolanam Rū, kurš perfekti izmantoja pretinieku laipnību (3:0).

Šoreiz Ikaunieks tika nomainīts jau 56. minūtē, un viņu nomainījušais Modibo Maigā jau pēc minūtes guva vārtus, taču tiesnešu brigāde kļūdaini tos neieskaitīja aizmugures dēļ. 70. minūtē jau bumba lidoja otros vārtos – Rū realizēja 11 metru soda sitienu un panāca 4:0. Goda vārtus mača izskaņā mājiniekiem guva Hosē Luiss Palomino (1:4).

Jānis Ikaunieks pusgada laikā Francijas čempionāta augstākajā līgā aizvadīja četras spēles, abas pēdējās sezonas spēles sākot pamatsastāvā. Nākamsezon “Metz” atgriezīsies pēc spēka otrajā līgā. “Lens”, “Metz” un “Evian” vietā augstākajā līgā spēlēs “Troyes”, “Gazelec Ajaccio” un “Angers”.