Vējš: A 4.6 m/s

Vārdadiena: Andis, Zeltīte

"Izauda" kārtējo uzvaru  (10)

Atslēgvārdi futbols

Zaudējuma rūgtumu Latvijas futbola čempionāta pirmajā līgā joprojām nav izjutuši komandas "Liepājas metalurgs 2" futbolisti, kas otrdien savā laukumā ar 4:1 (2:1) pieveica vienību "Auda".

Ar Gorkšu ģimeni saistītās "Audas" spēles rokraksts ļoti atgādina skandināvu un britu zemāko līgu taktiskos zīmējumus, liekot uzsvaru uz cīņu visā laukumā, kā arī uz raženo aizsargu un uzbrucēju dominēšanu otrajā stāvā pie abiem vārtiem. Turklāt uzbrukumā viesu rindās šosezon spēlē vēl nesenais Rīgas "Skonto" un Latvijas izlases futbolists Gatis Kalniņš, bet aizsardzībā līdzās vienam no Kaspara Gorkša brāļiem Jorenam darbojās metalurgu sistēmas audzēknis Dmitrijs Halvitovs.

Ciešās segšanas dēļ metalurgu dublieriem šoreiz neizdevās nodemonstrēt savas labākās īpašības, un taktiskajā ziņā futbols bija pat itin garlaicīgs. Laukumā notiekošais drīzāk atbilda apzīmējumam bumbošanās. Diemžēl šoreiz neierasti vāji savos vidējās līnijas flangos darbojās Vladimirs Kamešs un Nils Sitenkovs, pret raženajiem pretspēlētājiem neizdevās izvērsties Denisam Rakelam, un spēles ievadā lielākos draudus sāncenšu vārtiem mūsējie radīja no laukuma dziļuma. Tā 20. minūtē Ivo Kalniņš izmantoja pretinieku aizsargu kļūdu un izvirzīja metalurgus vadībā, bet jau pēc sešām minūtēm viesi izlīdzināja rezultātu, kad pēc soda sitiena izspēles Halvitovs uzvarēja gaisa kauju mūsējo soda laukumā. Atlikušos trīs vārtus spēlē liepājnieki guva no standartsituācijām, un lieli nopelni partneru panākumos bija Rakelam. Deniss pirmā puslaika pēdējās sekundēs nopelnīja soda sitienu uz "Audas" soda laukuma līnijas, un Jevgēņijs Koršakovs atguva metalurgiem vadību. Otrajā puslaikā noteikumi pret Rakelu tika pārkāpti soda laukumā, un Kamešs nostiprināja mūsējo vadību – 3:1, bet punktu viesu apspēlēšanai ar patālu soda sitienu pielika Jevgēņijs Golovins. Maču mūsējie pabeidza mazākumā, jo par otro dzelteno kartīti priekšlaikus pamest laukumu bija spiests Andrejs Žuravļovs.

Liepājnieku galvenais treneris Viktors Lukins pēc mača nebija pārsteigts par grūto cīņu pirmajā puslaikā, uzsverot, ka vienmēr jārēķinās ar to, ka spēlēm pret līderiem oponenti īpaši noskaņojas. Vieglāks mačs diezin vai gaidāms arī sestdien Daugavpilī pret vienību "Daugava", kuras spēle esot labāka nekā pozīcija turnīra tabulā. Savukārt nākošo mājas spēli liepājnieki aizvadīs tikai 11. jūlijā.