Sestdiena, 21. septembris

Vārdadiena: Mariss, Matīss, Modris

Izlase finišē ar cerīgu neizšķirtu

Atslēgvārdi futbols |

Ar emocionālu neizšķirtu Latvijas futbola izlase Rīgā ir pabeigusi 2014. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas ciklu. Atlases turnīra pēdējā spēlē mūsējie likvidēja divu vārtu deficītu un cīnījās neizšķirti 2:2 (0:2) ar Slovākiju.

Slovāki acīmredzami bija kārtīgi izlūkojuši Latvijas izlases sniegumu nesenajā spēlē pret Lietuvu. Atlases cikla pēdējā spēlē bumba mūsējo vārtos abas reizes nokļuva gandrīz identiskā veidā kā pagājušās nedēļas mačā Viļņā, kad lietuvieši atklāja rezultātu. Pēc stūra sitiena sāncenši bumbu virzīja uz Latvijas vārtu tuvo stabu, kur oponenti uzvarēja gaisa divcīņā un raidīja bumbu vārtu tālajā apakšējā stūrī. Pēc Krievijas premjerlīgas divu klubu spēlētāju Martina Jakubko ("Amkar") un Kornela Salata ("Tomj") sitieniem jau 16. minūtē rezultāts bija kļuvis 0:2. No pirmā puslaika nokdauna Latvijas izlase līdz pārtraukumam tā arī īsti neatguvās.

Toties otrais puslaiks uz komandas nākotni ļāva paraudzīties cerīgāk. Iespējams, ka viesus bija iemidzinājis teicamais sākums, un slovāki samazināja prasības pret sevi, taču tas nemazina laukuma saimnieku nopelnus neizšķirta izraušanā. Valērijs Šabala gandrīz uzreiz pēc pārtraukuma samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet mača kompensācijas laikā pienāca Latvijas laiks gūt vārtus pēc standartsituācijas – izcēlās Renārs Rode.

No Liepājas futbola audzēkņiem laukumā devās vienīgi Māris Veprakovskis, kurš 85. minūtē nomainīja Eduardu Višņakovu.

Apakšgrupas pārējo spēļu rezultāti: Grieķija – Lihtenšteina 2:0, Lietuva – Bosnija un Hercegovina 0:1. Ceļazīmi uz pasaules čempionātu nopelnīja bosnieši, bet grieķiem par braukšanu uz Brazīliju vēl būs jācīnās izslēgšanas spēlēs.