Izlasei neizšķirts Tallinā

13.11.2008 17:04

Latvijas futbola izlase 12. novembra vakarā Tallinā aizvadīja pārbaudes spēli pret Igaunijas valstsvienību un spēlēja neizšķirti 1:1 (0:0). Latvijas izlases rindās ar precīzu sitienu izcēlās SK “Liepājas metalurgs” uzbrucējs Kristaps Grebis, kurš guva savus pirmos vārtus valstsvienībā.

Spēli pret mūsu ziemeļu kaimiņiem LFF sarunāja teju pēdējā brīdī, un, tā kā 12.novembris nav FIFA oficiāli noteiktais pārbaudes spēļu datums, tad mūsējiem nācās iztikt bez ārzemju klubos pierakstītajiem futbolistiem. Toties izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs pirmo reizi uz nacionālās izlases treniņnometni uzaicināja skontiešus Raivi Hščanoviču un Oļegu Laizānu, Vladimiru Volkovu no FC “Dinaburg” un “Daugavas” uzbrucēju Artjomu Rudņevu.

Valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Starkovs turpina ignorēt vienu no “Liepājas metalurga” futbola komandas redzamākajiem vīriem Pāvelu Surņinu, bet uz valstsvienību izsaukti Deniss Ivanovs, Oskars Kļava, Dzintars Zirnis, Genādijs Soloņicins, Kristaps Grebis un Ģirts Karlsons.

Televīzijas kanāls “LTV 7” nevarēja gana ātri mainīt programmu, toties video tiešraidi piedāvāja vadošais sporta portāls www.esports.lv. Pirmajā puslaikā neliels teritoriālais pārsvars bija mājiniekiem, bet vadībā igauņi prata izvirzīties vienīgi pēc pārtraukuma – 52.minūtē precīzs bija Tarmo Kinks. Kā jau Latvijas izlases izpildījumā nereti novērots, pēc zaudētajiem vārtiem mūsējie metās uz priekšu, un lai arī neiztika bez tehniska brāķa, iniciatīvu Latvijas futbolisti pārtvēra. Tāpēc likumsakarīgs bija liepājnieka Kristapa Grebja precīzais sitiens ar galvu 75.minūtē. Visā spēlē A.Starkovs plaši variēja ar sastāvu un mačā veica sešas spēlētāju maiņas, bez tam mūsējiem ierindā nebija vairāku potenciālo līderu.

12. novembra publicētajā jaunākajā FIFA pasaules rangā Latvijas izlase bija zaudējusi vienu pozīciju un atrodas 65.vietā, bet Igaunija pēc lēciena par sešām vietām augšup ir 131.pozīcijā.