Piektdiena, 3. jūlijs Verita, Everita, Benita, Sulamīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jānis Ikaunieks: “Dzirdēju, ka no manis gribēja atbrīvoties”

Jānis Ikaunieks: “Dzirdēju, ka no manis gribēja atbrīvoties”
Pagājušā gada 11. jūlijā Jāņa Ikaunieka gūtie vārti "Liepājai" palīdzēja cīnīties neizšķirti 1:1 ar Minskas "Dinamo", bet turpmāko 8 maču laikā uzbrūkošais pussargs laukumā pavadīja tikai pusstundu. Oficiāli tas tika skaidrots ar savainojuma ārstēšanu, bet neoficiāli izskanēja runas par futbolista nesaskaņām ar galveno treneri Aleksandru Starkovu. (Foto: Ģirts Gertsons)
05.06.2020 06:00

Andris Sudmalis

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Intervijā “Kurzemes Vārdam” Jānis Ikaunieks atklāja gan savu statusu viņa jaunajā klubā, gan ieskicēja algu lielumu Norvēģijas līgā, gan nedaudz pastāstīja par savām nesaskaņām ar futbola kluba “Liepāja” vadītājiem pagājušajā gadā.

– Tu pēc pēdējās pārbaudes spēles teici, ka nākamajos mačos komandai būs vairāk vārtu gūšanas iespēju. Vai tas nozīmē, ka šajā ziņā pagaidām viss neizdodas, kā iecerēts?

– Nē, snieguma ziņā mēs bijām labāki par pretiniekiem. Mums bija momenti, arī treneris teica, ka visu darām pareizi.

– Kādu futbolu spēlē “Stromsgodset”?

– Spēlējam ar augstu presingu un augstu spēles tempu. Futbols ir dinamisks. Norvēģijā ir komandas, kas cenšas spēlēt ar tālām piespēlēm, taču, cik es esmu redzējis, visas komandas prot spēlēt ar bumbu. Domāju, ka mūsu treneris uz līgas kopējā fona izceļas ar savu futbolu un taktiku. Viņš arī vēlas, lai mums būtu fiziski spēcīga un izturīga komanda.

– Kad tu pārcēlies uz Norvēģiju, sacīji, ka ir redzama līmeņa atšķirība starp Latviju un tavu jauno darbavietu. Komplimenti jaunajam klubam ir pareiza stratēģija, bet vai šī atšķirība tiešām ir tik liela?

– Līmenis ir labs, bet domāju, ka galveno atšķirību veido spēlētāju mentalitāte, viņu darba ētika, nepiekāpība. Līmenis tiešām ir augsts, taču domāju, ka man ir izredzes iekļūt sastāvā.

– Domā? Šos divus mačus tu taču nospēlēji no zvana līdz zvanam.

– Ceru, ka spēlēšu arī sezonas laikā. Tagad nedaudz savainots ir komandas līderis, kas man varbūt palīdzēja tikt sastāvā. Man pašam parocīgāk ir spēlēt laukuma centrā, bet šajā taktikā es spēlēju labās malas vingera pozīcijā, kas man arī ir zināma. Domāju, ka sezonas laikā būs diezgan nopietna konkurence par vietu sastāvā.

– Cik daudz komandā ir leģionāru?

– Kādi pieci vai seši. Ir pāris dāņi, kuri neskaitās ārzemnieki, tad vēl divi francūži, es pats, islandietis, nigērietis. Laikam vairāk leģionāru nebūs.

– Vai Drammenes klubā bieži piemin Martinu Ēdegoru, kurš 2015. gadā no “Stromsgodset” pārcēlās uz Madrides “Real” dublieru komandu “RM Castilla”?

– Nē, viņi paši nerunā, bet pastāsta, kad es par viņu apjautājos. Tāpat klubā ir palicis Ēdegora krekls, ar kuru viņš šeit spēlēja. Norvēģi katru gadu pārdod uz ārzemēm kādu savu jauno talantu, kas ir sasniedzis labu līmeni. Manas komandas balsta pussargs Johans Hove ir diezgan labs draugs Ērlingam Holannam un stāsta par to, kā viņš strādā, kāda ir viņa attieksme, ko viņš ēd, lai sasniegtu to, ko jau ir sasniedzis.

– Kādi ir tavi personīgie mērķi Norvēģijā?

– Mērķi ir trenēties un pēc iespējas vairāk spēlēt. Vispirms gribu, lai pēc iespējas ātrāk sākas čempionāts.

– Liepājā tevi mēdza raksturot kā sevī diezgan noslēgtu personību, un līdzīga reputācija ir arī norvēģiem. Vai šie divi nosacītie mīnusi ir pārvērtušies plusā, un tu esi atradis kopīgu valodu ar vietējiem?

– Norvēģi ir draudzīgi un atsaucīgi, ir aicinājuši kopīgās pusdienās. Tomēr ar norvēģiem ir tā, ka viņiem ir savs draugu loks, un ar to viņiem pietiek. Es vairāk komunicēju ar leģionāriem. Tā ir ierasta prakse futbola komandās, ka ārzemnieki vairāk laika pavada savā starpā.

– Kā īsti notika tava pāreja uz šo komandu?

– Mans aģents jau vasarā meklēja man iespējas citos klubos. Es gribēju uzspēlēt ārzemēs, un man bija arī nelielas nesaskaņas ar “Liepāju”, kas mani negribēja paturēt par iepriekšējo algu. Aģents atrada šo komandu, es atbraucu, parakstīju trīs gadu līgumu un vēlos sevi te pierādīt.

– Liepājā tu skaitījies vislabāk apmaksātais spēlētājs. Ieskicē, lūdzu, algu lielumu Norvēģijas futbolā.

– Man šķiet, ka te vidējā alga ir 5–6 tūkstoši eiro mēnesī. Komandas līderiem varbūt 7–8 tūkstoši, bet principā visiem futbolistiem alga ir diezgan līdzīga, vienīgi gados jaunākie spēlētāji saņem mazāk.

– Kad komandas līderis tiek nosūtīts uz dublieru komandu, tad visiem ir skaidrs, ka kaut kas nav kārtībā. Vai tu vari atklāt, kāds pagājušā gada vasarā bija cēlonis tavai pazemināšanai uz “Liepājas” otro komandu? Vai domstarpības ar galveno treneri Aleksandru Starkovu?

– Domāju, ka nē. Man ar treneri beigās bija labas attiecības. Es vēlāk sapratu savu vainu, atvainojos, mēs izrunājāmies, novēlējām viens otram veiksmi, bet beigās es vēl pat uzspēlēju viņa vadībā. Man liekas, ka viss vairāk bija saistīts ar kluba prezidentu Oļegu Hramovu un direktoru Mareku Zuntneru. Ar prezidentu gan beigās arī viss bija kārtībā, šķīrāmies labi, mani arī atlaida bez maksas. Es dzirdēju, ka [klubā] ir cilvēks, kurš ilgu laiku gribēja mani dabūt projām no komandas un apmeloja mani.

– Vai atklāsi uzvārdu?

– Nē. Domāju, ka visi tāpat to saprot.

– Tu faktiski biji komandas vizītkarte laukumā. Kāpēc kāds gribēja no tevis atbrīvoties?

– Varbūt kādam nepatika tieši tas, ka kāds ir pārāk spožs. Taču tā ir tikai mana versija. Savulaik taču aizgāja arī Liepājas vizītkarte Māris Verpakovskis, un man vispār nebija saprotams, kā tas bija iespējams.

– Vai tajās domstarpībās tu kaut daļēji biji vainīgs arī pats?

– Jā, iespējams. Man sāka braukt virsū, ka man ir jāspēlē ar traumu, pārmeta, ka nespēlēju, teica, ka iešpricēs, un viss būs kārtībā – varēšu spēlēt. Īsti neatceros, kā viss sākās, bet es varbūt varēju piekāpties. Taču es teicu, ka savainojuma dēļ nevaru spēlēt. Futbolā tā ir – kamēr viss iet labi, tikmēr nav problēmu, bet, ja gadās trauma, tad uz spēlētājiem ar lielākajiem līgumiem sākas spiediens.

– Vai tu redzi iespēju kādreiz atgriezties un spēlēt Liepājā?

– Jā, tas nepārprotami būtu forši. Domāju, ka neviens cilvēks komandā nevar būt mūžīgi.

– Ko tev novēlēt nākotnē?

– Var novēlēt, lai man nebūtu savainojumu, lai ar veselību viss būtu kārtībā, lai tieku pie spēles laika un iespējām sevi pierādīt.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz