Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Jāņa Ikaunieka cīņasspars un meistarība RFS sniedz trīs punktus Daugavpilī

Latvijas futbola Virslīgas 25. kārtas noslēdzošajā spēlē vicelīdere RFS izbraukumā pieveica (1:0) “Daugavpili”, turpinot elpot pakausī līderei “Riga”.

Jānis Ikaunieks (Foto: RFS)
08.08.2023 20:14

Pirmo vārtu gūšanas izdevību noorganizēja daugavpilieši, azerbaidžānim Raminam Nasirli ieraujoties soda laukumā un bumbu raidot pāri vārtiem.

Liels pārsvars gan bumbas kontrolē, gan uzbrukuma bīstamībā gan bija RFS komandai. Viesi minūti pēc Nasirli iespējas nokļuva tuvu pretinieku cietokšņa ieņemšanai: pēc “Daugavpils” aizsarga Mouzesa Bavas Zūres kļūdas bumbu ieguva Jānis Ikaunieks, kurš piespēlēja vienatnē uzbrukuma smailē esošajam Darko Lemajičam.

Serbs izgājienā vienatnē pret vārtsargu nespēja pārspēt Vladislavu Kurakinu. Daugavpiliešu vārtu vīrs pēcāk tika galā arī ar RFS otrā tempa uzbrukumu, tā noslēgumā sitienu aizsarga aizsegā veicot Jānim Ikauniekam.

Tiesnesis Aleksandrs Anufrijevs komandām ļāva piekopt agresīvu un brīžiem pat asu cīņu. Rīdzinieki šāda stila futbolā turpināja aktīvi tiekties pēc izvirzīšanās priekšgalā, Kurakinam atvairot Emersona, Sedrika Kuadio un Žigas Lipuščeka sitienus.

Neilgi pēc 40. minūtē izdarītā Lipuščeka sitiena soda laukumā labā pozīcijā izvirzījās Emersons, kurš bumbu raidīja pāri vārtiem.

RFS Daugavpils cietoksni iekaroja 50. minūtē, kad pretiniekam bumbu atņēma un pēcāk brīvā pozīcijā izvirzījās Ikaunieks, kurš bumbu meistarīgi ieraidīja vārtu tālajā augšējā stūrī.

Arī turpinājumā cīņas ritējumu lielā mērā kontrolēja rīdzinieki, kaut daugavpilieši izrādīja nopietnāku pretestību nekā spēles pirmajā cēlienā.

Pamatlaika beigu daļā lielisku iespēju gūt savus 14. vārtus Virslīgā neizmantoja serbs Andrejs Iličs, kurš pēc Kurakina atvairītā sitiena atradās turpat vārtu priekšā, tomēr nespēja nokontrolēt bumbu, tai atlēcot no uzbrucēja un lidojot pāri vārtiem.

Daugavpils – RFS 0:1 (0:0)

Vārti: J. Ikaunieks 50′.
Brīdinājumi: Barkovskis 25′ Ugens 52′, Žaldovskis 90’+2 – Lemajičs 25′, Lipuščeks 68′, Marhijevs 86′.
Daugavpils: Kurakins – Bava Zūre, Aizups, Haruštjāks, Kudeļkins, Urbāns, Ugens, Barkovskis, Piņaskins, Cucurs, Nasirli.
RFS: Nerugals – Lipuščeks, Sorokins, Žaleiko, Marhijevs, Prenga, Savaļnieks, J. Ikaunieks, Kuadio, Emersons, Lemajičs.
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs.