Otrdiena, 16. aprīlis Mintauts, Alfs, Bernadeta

Jāņa Ikaunieka negaidītais tālsitiens nokārto Latvijas uzvaru

02.06.2018 22:32

Veiksmīgi sākusies somu trenera Miksu Pātelainena ēra Latvijas futbola izlasē – pirmajā spēlē atjaunotajā Daugavas stadionā ar 1:0 pieveikta Igaunijas izlase. Uzvaras vārtus šajā Baltijas kausa mačā otrā puslaika vidū guva Jānis Ikaunieks ar teicamu tālsitienu.

Pēc vairāk nekā pusotra gada pārtraukuma izlasē atgriezās Artūrs Karašausks. Uzbrucēju pozīcijā treneris Pātelainens gan bija palicis ar ierobežotu izvēli, jo Dāvis Ikaunieks un Vladislavs Gutkovskis traumu dēļ bija izlases nometni atstājuši. Sākumsastāvā ar Karašausku priekšā spēlēja Valērijs Šabala, bet rezervē nebija neviena nominālā uzbrucēja.

Spēlējot pret igauņu atsvaidzināto sastāvu, Latvija pirmajā puslaikā vairāk kontrolēja bumbu, kamēr pretinieki lielākoties apdraudēja Andra Vaņina sargātos vārtus no tālienes vai arī meklēja iespējas pretuzbrukumos. Pāris reizes uzbrukuma priekšgalā bīstami nonāca Karašausks un Šabala, taču patiešām lielisku vārtu gūšanas momentu nebija līdz pašai puslaika izskaņai, kad ar galvu teicami trāpīja Vitālijs Jagodinskis.

Otrā puslaika sākumā Latvija uzbruka vēl masīvāk, kas noveda pie igauņu kļūdas savu vārtu tuvumā, un bumbu pārtvēra Karašausks. Viņš piespēlēja uz sāniem Jānim Ikauniekam, kuram sitiens neizdevās. Latvijas spiediens gan palika bez rezultātiem un pamazām apsīka, taču visu spēles gaitu mainīja Ikaunieks – viņš 70. minūtē saņēma bumbu centrējuma pozīcijā pie soda laukuma malas, taču gaidītā centrējuma vietā izdarīja tālsitienu un lieliski trāpīja vārtu tālajā stūrī, atklājot rezultātu.

Pēc vārtu guvuma Latvija pārgāja uz spēli uz pretuzbrukumiem, un Igaunijai radās lieliska iespēja panākt neizšķirtu, bet to nepieļāva Vaņins, pēc igauņu tālsitiena atvairot vārtu tālajā apakšējā stūrī lidojušu bumbu.

Latvijas izlasei šī ir tikai otrā uzvara oficiālā spēlē kopš 2016. gada rudens.