Jāņa Ikaunieka pārstāvētā “KuPS” cieš zaudējumu UEFA Konferences līgas kvalifikācijas trešās kārtas pirmajā spēlē

Latvijas izlases pussarga Jāņa Ikaunieka pārstāvētā Somijas vienība Kuopio “KuPS” ceturtdien savā laukumā Turku piedzīvoja zaudējumu UEFA Konferences līgas kvalifikācijas trešās kārtas pirmajā spēlē, bet uzvaru viesos svinēja uzbrucēja Vladislava Gutkovska pārstāvētā Polijas vienība Čenstohovas “Rakow”.

Jānis Ikaunieks (Foto: Juha Leskinen)
04.08.2022 21:23

“KuPS” mājās ar 0:2 (0:2) piekāpās Bernes “Young Boys”.

Ikaunieks maču sāka pamatsastāvā, laukumā aizvadot visu spēli.

Rezultāts tika atklāts pēc tam, kad savā soda laukumā mājinieku aizsargs Musa Nuhu pārkāpa noteikumus pret Eliju Mešaku, un 25.minūtē ar 11 metru soda sitienu rezultātu atklāja Žans Pjērs Nsamē, raidot bumbu vārtu kreisajā pusē, – 1:0.

40.minūtē viesi panāca 2:0, ar precīzu raidījumu izceļoties Mešakam, kurš pēc centrējuma trieca bumbu vārtu augšējā labajā stūrī.

Vladislava Gutkovska pārstāvētā Polijas vienība Čenstohovas “Rakow” Slovākijā ar 2:0 (2:0) pieveica Trnavas “Spartak”.

Gutkovskis laukumā devās sākuma sastāvā un tika nomainīts 76.minūtē.

Neilgi pirms laukuma pamešanas divreiz pēc viņa aktivitātēm mājinieki pārkāpa noteikumus, bet 65.minūtē pēc viņa sitiena no vārtu zaudējuma mājiniekus glāba vārtsargs Dominiks Takāčs.

Ivi Lopess guva abus vārtus pirmajā puslaikā, 30.minūtē izceldamies ar sitienu no spēles, bet kompensācijas laika pirmajā minūtē realizējot 11 metru soda sitienu.

Vēl ceturtdien uzbrucēja Valērija Šabalas pārstāvētā Fēru salu vienība “Klaksvik”  viesos tiekas ar Kosovas klubu Suvarekas “Ballkani”.

Latvija šajā turnīra fāzē ir pārstāvēta ar “Riga” komandu, kas trešdien mājās cīnījās neizšķirti 1:1 ar Portugāles komandu Barselušas “Gil Vicente”, un RFS vienību, kas ceturtdien ar šādu pašu rezultātu beidza spēli “Daugavas” stadionā Rīgā cīņā ar Maltas vienību Paolas “Hibernians”.

Dalību Konferences līgā otrajā kārtā noslēdza Latvijas vicečempione “Valmiera” un “Liepāja”.

Pāru uzvarētāji iekļūs UEFA Eiropas Konferences līgas atlases “play-off” kārtā, bet zaudētājiem eirokausu sezona būs beigusies.

No Latvijas vienībām vietu otrajā kvalifikācijas kārtā jau nodrošinājusi “Valmiera”, kura tajā tiksies ar Ziemeļmaķedonijas komandas Tetovas “Škendija”, kā arī “Liepāja” un “Riga”.