Piektdiena, 5. jūnijs Margots, Igors, Ingvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jangs: “Liepāja” nav aizsardzības komanda

Jangs: “Liepāja” nav aizsardzības komanda
Foto: Ģirts Gertsons
13.11.2018 07:03

"Kurzemes Vārds"

Futbola kluba “Liepāja/Mogo” 2018. gada sezonā pēdējais no trim galvenajiem treneriem bija skots Gordons Jangs, kura vadībā mūsējie uzvarēja sešās no deviņām spēlēm, vienreiz cīnījās neizšķirti un divos mačos zaudēja, turklāt šajās spēlēs liepājnieki ielaida tikai divus vārtus. Dažas stundas pēc virslīgas sezonas pēdējās spēles beigām un īsu brīdi pirms komandas sezonas noslēguma banketa sākuma “Kurzemes Vārds” tikās ar treneri Jangu. Viņš atzina, ka ir vienojies par darbu Liepājā uz divām sezonām, atklāja, ka komanda šoziem pastiprinājumu meklēs Skotijā un Anglijā, kā arī pastāstīja par gaidāmajiem papildinājumiem treneru štābā.

Jūs esat daudz slavējis savus spēlētājus par komandas sekmēm aizsardzībā. Pirms jūsu atnākšanas šķita, ka galvenās problēmas ir nepietiekams kompaktums balsta pussargu zonā un lēnā atgriešanās aizsardzībā sāncenšu pretuzbrukumu laikā. Kā jums izdevās sakārtot aizsardzību?

– Runājot par to, kādas bija problēmas, jūs pamatā jau atbildējāt uz jautājumu. Ņemot vērā manu pieredzi, esmu sapratis, ka komanda ir visievainojamākā, kad tā uzbrūk. Tāpēc es veltīju daudz laika sarunām ar spēlētājiem par līdzsvaru. Kad mēs uzbrūkam, es cenšos pārliecināties, ka spēlētāji zina savu atbildību aizsardzībā. Cilvēki zina, kādā zonā viņiem ir jābūt, zina individuālās segšanas nosacījumus. Mēs visas šīs lietas slīpējām treniņos. Treniņi ir vienīgais veids, kā gūt panākumus. Es jau esmu teicis, ka spēlētāju spējas uzņemt informāciju bija fantastiskas. Kad mēs plānojam nedēļas darbu, mēs koncentrējamies uz epizodēm, kad mums nav bumbas, bet vēl svarīgāk ir koncentrēties uz tām, kad mums ir bumba, uz vārtu gūšanas iespēju veidošanu.

Ja mazāk ielaistu vārtu blakus parādība ir arī mazāk gūtu vārtu, tad tā droši vien nav liela problēma, jo svarīgākais ir izcīnīt trīs punktus?

– Ir un nav. Sniegums ir ļoti svarīgs. Es esmu samērā analītisks. Kad es skatos uz radītajām iespējām, redzu, ka mēs vienā spēlē radām astoņas vārtu gūšanas iespējas, un tas ir diezgan daudz jebkuras valsts vadošā līgā. Kad mēs runājam par spiedienu laukuma uzbrukuma trešdaļā, tā var būt aizsardzību apmulsinoša piespēle, tā var būt atspēle no gala līnijas, tas var būt centrējums vārtsarga laukumā. Mums statistiski ir astoņas šādas epizodes spēlē. “Liepāja” nav aizsardzības tipa komanda. Patiesībā mūsu komanda ir uzbrūkoša. Maz gūto vārtu nav nepietiekamas cenšanās sekas. Es domāju, ka tas ir aukstasinības un pārliecības trūkuma rezultāts. Taču mēs radām iespējas. “Ventspilij” zaudējām ar 0:1, bet mums bija 17 sitieni uz vārtiem. Spēlē pret “Mettu” bija varbūt 12 – 13 sitienu. Pat šodienas spēlē pret “RFS” mums bija lieliskas iespējas. Bija atklāta spēle. Esmu ļoti priecīgs par to. Mana trenēšana nav īpaši laba, lai spēlētu uz neizšķirtu vai aizsargātos. Manā dabā ir domāt par uzbrukumu, bet esmu iemācījies mēģināt veidot sabalansētāku sistēmu.

Es iedrošinu spēlētājus izpildīt agrus sitienus. Spēlē pret “RFS” vārtu guvums sekoja lieliskai kombinacionālai saspēlei, bet rezultātu deva agrs sitiens, nepārturot bumbu. Katru dienu treniņā 10 – 15 minūtes pie tā strādāju ar vairākiem spēlētājiem, jo jūtu, ka tā ir spēles svarīga daļa. Ar uzbrucējiem strādājam pie specifiskām kustībām, kā pareizi turēt ķermeni, kā skriet, kā tīrāk apstrādāt bumbu. Es vēlos to izveidot par standartu kluba gados jaunajiem spēlētājiem. Uzbrucēji tiek trenēti, kā viņiem vajadzētu noslēgt uzbrukumus, pussargi – kā viņiem vajadzētu saņemt un piespēlēt bumbu, un aizsargi – kā aizstāvēties pamatsituācijās, piemēram, centrējumu un presinga gadījumos. Spēle nav tik sarežģīta, kā cilvēki domā, bet ir kārtīgi jādara savs darbs, tas pareizi jāplāno.

Kādās pozīcijās komanda ir jāpastiprina starpsezonu laikā?

– Tikai aklais neredzētu, ka mums ir jāpastiprina uzbrukuma līnija. Tas nenozīmē, ka komandā esošie spēlētāji nevar kļūt labāki, taču es vēlos noteikta tipa uzbrucējus. Es vēlos ātrus uzbrucējus, es vēlos uzbrucējus, kuri ir sevi apliecinājuši un kuri būs derīgi šai līgai. Aizsardzībā mēs izskatāmies komfortabli, tur ir jautājums par progresēšanu. Rekrutēšanā uzsvars būs uz uzbrucējiem.

Janvārī nav labākais transfēru logs, jo Eiropā lielākoties ir ziemas līgas un daudzi spēlētāji janvārī nav pieejami. Man ir modelis, ko es gribētu realizēt nākamo pusotra – divu gadu laikā. To atbalsta kluba īpašnieks. Domāju, ka tas būs kaut kas vairāk par jaunu spēlētāju piesaistīšanu. Gribu veidot komandu pakāpeniski, soli pa solim. Gribu piesaistīt arī gados jaunus spēlētājus. Gribu redzēt spēlētājus no Liepājas reģiona, gribu redzēt Latvijas spēlētājus. Mana specializācija ir snieguma kvalitāte un spēlētāju attīstīšana. Domāju, ka es varu veidot spēlētājus labākus, vienalga, vai viņiem ir 15 vai 35 gadi.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 13. novembra numurā.

#kvards-20181113-10#

2 komentāri

2018-11-13 11:46

s.fans: Šīs cilvēks futbolu saprot un mīl.

2018-11-21 16:33

Zevs: briti jau mīl futeni,dieva vietā šiem tas ir...

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz