Jānis Ikaunieks gūst vārtus un bruģē kluba “KuPS” ceļu uz finālu

Jānis Ikaunieks ar gūtiem vārtiem palīdzēja savam klubam “KuPS” iekļūt Somijas kausa izcīņas finālā, Kristera Tobera “Lechia” cīnījās neizšķirti Polijas futbola čempionāta spēlē, bet Raivja Andra Jurkovska “Dundalk” atkal zaudēja Īrijas premjerlīgas mačā.

13.04.2021 06:00

Andris Sudmalis

Somijas kausa izcīņas pusfinālā Jāņa Ikaunieka klubs “KuPS” ar 2:1 pieveica Espo vienību “Honka”. Ikaunieks bija viens no trim leģionāriem, kas spēli sāka starta sastāvā un nospēlēja izšķirošu lomu savas komandas panākumā.

Kuldīgā dzimušais liepājnieks 31. minūtē atklāja rezultātu. Ikaunieka komandas biedrs trāpīja pa vārtu stabu, bet Jānis pirmais piesteidzās pie atlēkušās bumbas un trieca to vārtu tuvajā augšējā stūrī.

Viesi jau 35. minūtē izlīdzināja rezultātu pēc centrējuma un sitiena ar galvu, bet mājinieki neilgi pirms pārtraukuma atguva minimālu pārsvaru. Jānis Ikaunieks no uzbrukuma kreisās zonas piespēlēja venecuēlietim Danielam Karilo, kura centrējumu gūtos vārtos pārvērta 21 gadu vecais somu malējais pussargs Santeri Hārala.

Kausa izcīņas finālā “KuPS” 8. maijā tiksies ar Somijas čempionvienību “HJK”. Savukārt čempionāta pirmajā kārtā “KuPS” 24. aprīlī viesos spēlēs pret Turku “Inter”.

Polijas futbola čempionāta augstākās līgas kārtējā spēlē “Lechia” viesos cīnījās neizšķirti 1:1 ar Vroclavas “Slask”, kas no Gdaņskas vienības atpaliek tikai par 3 punktiem.

Mājinieki rezultātu atklāja jau 8. minūtē, kad vārtus guva spānis Ēriks Espozito. Kopumā līdzvērtīgajā cīņā komandai “Lechia” neizšķirtu 34. minūtē izrāva pussargs Tomašs Makovskis.

Kristers Tobers, kā jau ierasts, centra aizsarga pozīcijā aizvadīja visu spēli.

Sešas kārtas līdz sezonas beigām “Lechia” ar 37 punktiem joprojām ieņem 4. vietu, bet jau 4 punktus atpaliek no 3. pozīcijā esošās komanda “Rakow”, kas šajā kārtā ar 2:1 uzvarēja Krakovas klubu “Wisla”.

Īrijas premjerlīgā neveiksmīgi turpina spēlēt Raivja Jurkovska “Dundalk”, kas ceturtajā kārtā savā laukumā ar 0:1 piekāpās “Bohemians” vienībai. Liepājnieks 11. minūtes ievadā labi pieslēdzās uzbrukumam un no asa leņķa raidīja bumbu tikai mazliet garām tālajam apakšējam vārtu stūrim. Tās pašas minūtes izskaņā Raivis netālu no sava soda laukuma kļūdījās bumbas apstrādē un pazaudēja to. Epizode beidzās ar noteikumu pārkāpumu Dandolkas vienības soda laukumā un viesu realizētu 11 metru soda sitienu. Jurkovskis mača 64. minūtē tika nomainīts

Pēc četrām kārtām “Dundalk” ar 1 punktu kopvērtējumā atrodas priekšpēdējā 9. vietā, bet sestdien uzņems čempionāta līdervienību “St Patrick’s Athletic”, kas šosezon vēl nav zaudējusi.