Jaunā futbolistu paaudze rāda pozitīvu piemēru

Latvijas U21 futbola izlase 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē Jelgavā ar 2:1 (1:1) uzvarēja Turcijas vienaudžus. Tikmēr U19 izlase Rīgā ar 8:0 (5:0) sagrāva Gibraltāru, apakšgrupā ierindojās 2. vietā un kvalificējās Eiropas čempionāta kvalifikācijas Elites kārtai.

19.10.2023 06:08

Latvijas U21 izlases sastāvs: Beks, Novikovs, Kudeļkins, Sliede, Maslovs (Reingolcs), Raščevskis (Rēķis), Anmanis, Meļņiks, Meļķis (Peilāns), Lizunovs (Melnis), Vapne (Patijčuks).

Pēc uzvaras Latvijas futbolisti pakāpās uz otro vietu apakšgrupā, taču tuvākajām sāncensēm ir vairākas spēles rezervē.

Pirmie vārtus guva turki spēles 14. minūtē, kad pēc stūra sitiena bumba no tālā staba tika pāradresēta uz vārtu priekšu, no kurienes precīzs bija Erendžans Jardimdži.

Latvijas futbolisti rezultātu izlīdzināja 25. minūtē, kad ar teicamu soda sitienu no distances bumbu tīklā raidīja Lūkass Vapne.

Arī otrajos Latvijas izlases vārtos piedalījās “Mettas” futbolisti, 79. minūtē pēc Kristofera Rēķa piespēles precīzu sitienu no apmēram astoņiem metriem izpildīja uz maiņu nākušais Bruno Melnis.

Abas komandas vārtu rāmī sita pa divām reizēm, bet turkiem bija ievērojami vairāk stūra sitienu (11:2).

Izlases rindās turpina cīnīties arī divi FK “Liepāja” pārstāvji – Roberts Meļķis aizvadīja teju pilnu maču un tika nomainīts 94. minūtē, bet Daniils Patijčuks nāca laukumā 75. minūtē.

Īrijas kontā ir deviņi punkti trijos mačos, septiņus punktus piecos dueļos guvusi Latvija, tālāk divās spēlēs seši punkti ir Norvēģijai, četrus punktus divās spēlēs iekrājusi Itālija, trīs punkti četrās cīņās ir Turcijai, bet četros mačos bez punktiem palikusi Sanmarīno.

Nākamo spēli Latvijas U21 izlase aizvadīs nākamgad 22. martā viesos ar Itāliju.

Latvijas U19 izlases sastāvs: Veisbuks, Liepiņš, Jagodinskis, Smirnovs, Tihonovičs (Jemeļjanovs), Cēsnieks, Patrikejevs, Ivulāns, Grabovskis, Bočs, Gaučis (Evelons).

Grupā ar deviņiem punktiem triumfēja Norvēģija, bet Latvijai un Ungārijai bija četri izcīnīti punkti, latviešiem vairāk iesisto vārtu dēļ iegūstot otro vietu.

Aizvadītajā spēlē pokeru jeb četrus vārtus guva Kristaps Grabovskis, turklāt hettriku viņš noformēja līdz mača 22. minūtei.

Vēl divus vārtus guva Ivans Patrikejevs, bet pa reizei izcēlās Roberts Bočs un Emīls Evelons.

Elites kārtu sasniegs 13 apakšgrupu pirmo divu vietu ieguvēji, kā arī vēl viena no trešo pozīciju īpašniecēm ar labākajiem rezultātiem pret savas grupas pirmajām divām komandām.

Savukārt finālturnīrs nākamā gada jūlijā notiks Ziemeļīrijā.

Iepriekšējā sasaukuma Latvijas U19 izlase kvalificējās Elites kārtai, kur trīs mačos tika pie viena punkta. Šī vecuma Latvijas izlase Elites kārtā spēlēs ceturto reizi.