Vējš: DA 8.6 m/s

Vārdadiena: Iveta, Otīlija

Jaunieši iekļuva Elites kārtā

Atslēgvārdi futbols | jaunieši

Uz Latvijas futbola pēdējā laika posta fona par patīkamu pārsteigumu ir parūpējusies Latvijas U19 izlase, kas Horvātijā notikušajā Eiropas čempionāta kvalifikācijas kārtā nopelnīja ceļazīmi uz otro kārtu jeb Elites raundu.

Šī vecuma Latvijas izlasē ir iekļauti divi futbola kluba "Liepāja" sistēmas spēlētāji – 1999. gadā dzimušais 18 gadus vecais aizsargs Roberts Ķipsts un 2000. gadā dzimušais pussargs Kristers Tobers, kurš tikai decembrī kļūs 17 gadus vecs. Abi mūsējie turnīrā aizvadīja trīs pilnas spēles.

Gleznainajā un tūristu iecienītajā Roviņas pilsētiņā notikušo turnīru mūsējie sāka ar minimālu zaudējumu 1:2 dāņiem, lai gan jau spēles 2. minūtē rezultātu atklāja Jānis Grīnbergs. Otrajā mačā mūsējie kopš 40. minūtes spēlēja mazākumā, tomēr izturēja mājinieku horvātu spiedienu, spēlējot neizšķirti 0:0, un pirms pēdējās kārtas saglabāja izredzes uz 2. vietu 1. grupā, kas dotu iespēju cīnīties čempionāta Elites kārtā. Lai to paveiktu, mūsējiem bija jācer, ka skandināvi pārspēs horvātus, bet pašiem obligāti bija jāuzvar pastarīte Sanmarīno ar vismaz 3 vārtu pārsvaru.

Dāņi ātri izvirzījās vadībā, vēlāk panāca arī 2:0, tomēr horvāti mazākumā izlīdzināja rezultātu, liekot panervozēt mūsējiem, kas paši savu uzdevumu izpildīja ar uzviju, uzvarot ar 4:0. Pirmā puslaika kompensācijas laikā Latviju vadībā izvirzīja liepājnieks Tobers, bet otrajā puslaikā mūsējie 18 minūšu laikā guva vēl trīs vārtus. Otrā puslaika izskaņā savus oponentus saplosīja arī Dānijas jaunie futbolisti, kas uzvarēja ar 5:2.

Elites kārtas izloze notiks 6. decembrī, bet šīs kārtas spēles 28 izlases aizvadīs nākamā gada martā. Ceļazīmi uz finālturnīru Somijā nopelnīs tikai pa vienai komandai no septiņām apakšgrupām.