Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

“Jelgava” izcīna svarīgu punktu Liepājā

04.10.2013 18:55

Šodien Liepājā, “Daugavas” stadionā ar vietējā “Liepājas metalurga” un “Jelgavas” spēli startēja SMScredit.lv Virslīgas 23.kārta. Liepājniekiem vienreiz trāpot pa vārtu stabu, mačs noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu (0:0).

Mača sākumā bumbu vairāk kontrolēja mājinieku futbolisti, tomēr pamazām ieskrējās arī jelgavnieki, un 17.minūtē Oļegs Malašenoks pabrīdināja “Liepājas metalurga” aizsardzību ar tālu sitienu nedaudz virs Raivo Varažinska sargāto vārtu pārliktņa.

Turpinājumā abas vienības apmainījās vairākiem tālsitieniem, tomēr tie gāja garām vārtu četrstūrim. 25.minūtē labu iespēju nopelnīja liepājnieki – laukuma saimnieki ieguva tiesības izpildīt standartsituāciju pie pašas viesu soda laukuma robežas. Afanasjeva sistā bumba tomēr trāpīja jelgavnieku veidotajā mūrī.

Puslaika izskaņā labu sniegumu demonstrēja abu vienību vārtsargi – 36.minūtē Kaspars Ikstens labā lēcienā izjauca liepājnieku plānos pēc stūra sitiena izspēles, bet drīz pēc tam bumbu ar kāju palīdzību atvairīja Varažinskis, papildus grūtības radot rikošetam pēc bumbas saskaršanās ar liepājnieku aizsarga kāju.

Otrais puslaiks sākās ar liepājnieku pamatīgu spiedienu, 46.minūtē viesiem pat izsitot bumbu no vārtu līnijas. Tomēr jau pēc nepilnām desmit minūtēm nācās saspringt liepājnieku aizsardzībai, kura gan tika galā ar “Jelgavas” ofensīvu.

Arī turpinājumā spēle ritēja no vieniem vārtiem uz otriem, komandām praktiski nepieturot bumbu, samērā daudz kļūdoties un cenšoties uzsist pa vārtiem pie jebkuras izdevības. Vienreiz LM futbolisti pat satricināja Ikstena sargāto vārtu stabu, tomēr ne uz ko vairāk komandas nebija spējīgas.

Izcīnītais punkts krietni vērtīgāks ir jelgavniekiem, kuri ar 13 punktiem šobrīd ir astotajā vietā. Abas “Jelgavas” konkurentes cīņā par palikšanu Virslīgā – “Metta/LU” un “Ilūkstes NSS” – atpaliek par punktu, pie tam rīt aizvadīs savstarpējo spēli.

“Liepājas metalurgs” – “Jelgava” 0:0