Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Kamešs cīnīsies par premjerlīgu

17.05.2017 07:01

Dāvis Ikaunieks ar diviem gūtiem vārtiem ir sekmējis sava kluba “Vysočina” uzvaru Čehijas futbola čempionāta augstākās līgas spēlē, bet Vladimirs Kamešs un viņa Krasnojarskas klubs “Yenisey” vienu kārtu pirms Krievijas čempionāta otrās spēcīgākās līgas FNL beigām var gatavoties pārspēlēm par iekļūšanu premjerlīgā.

Dāvis Ikaunieks ar diviem vārtiem atzīmējās “Vysočina” izbraukuma spēlē, kurā Jihlavas vienība ar 3:0 sakāva 6. vietā esošo vienību “Zlin”, sarūpējot tai trešo zaudējumu pēc kārtas. Kuldīgā dzimušais liepājnieks 63. minūtē pēc stūra sitiena panāca 2:0 viesu labā, bet 79. minūtē ar precīzu sitienu noslēdza savas vienības pretuzbrukumu.

Pēdējā mēneša laikā Dāvis Čehijas čempionāta trīs spēlēs ir guvis četrus vārtus, un visās šajās spēlēs viņa vienība uzvarēja, turklāt uzvarēja sausā.

Divas kārtas līdz sezonas beigām “Vysočina” ar 26 punktiem atrodas kopvērtējuma 13. vietā, bet pēc sezonas augstākā divīzija būs jāpamet divām vājākajām komandām, proti, 15. un 16. vietas ieguvējiem. Pagaidām “Vysočina” par 2 punktiem apsteidz priekšpēdējā pozīcijā esošo komandu “Hradec Kralove”. Čempionāta pēdējos divos mačos jihlaviešiem vēl jātiekas ar “Pribram” (pēdējā, 16. vieta) un “Viktoria Plzen” (2.).

Labāko vārtu guvēju sarakstā Dāvis ar 9 goliem dala 5. vietu ar

Pilzenes “Viktoria” uzbrucēju Mihalu Krmenčiku, bet saraksta galvgalī ar 15 vārtiem joprojām atrodas Prāgas “Slavia” uzbrucējs Milans Škoda.

Vladimirs Kamešs turpina regulāri spēlēt Krasnojarskas vienības “Yenisey” pamatsastāvā. Pagājušajā nedēļā sibīrieši izbraukumā ar 2:4 zaudēja Jaroslavļas vienībai “Shinnik”, un savas komandas pirmos vārtus guva tieši Kamešs, kurš 23. minūtē panāca neizšķirtu 1:1, gūstot savus 7. vārtus sezonā. Turpinājumā Krasnojarskas vienība izvirzījās vadībā, bet pēdējās 18 minūtēs ielaida 3 vārtus un spēli zaudēja.

Savukārt pagājušajā svētdienā “Yenisey” savā laukumā ar 1:0 pārspēja turnīra tabulas vidusdaļas vienību “Tyumen”. Šis panākums Vladimira pārstāvētajai vienībai ir garantējis vietu pārspēlēs par iekļūšanu premjerlīgā. Pēc šīs sezonas uz Krievijas čempionāta augstāko divīziju pārcelsies FNL pirmo divu pozīciju ieguvēji, klubi “Dinamo” un “Tosno”, savukārt šīs līgas nākamās divas spēcīgākās komandas, kā arī premjerlīgas 13. un 14. vietas ieguvēji divos izslēgšanu spēļu pāros noskaidros divas komandas, kas iegūs tiesības nākamsezon startēt premjerlīgā.