Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

Kamešs debitē, izlase zaudē

24.05.2012 07:00

Latvijas futbola izlase Klāgenfurtē notikušajā pārbaudes spēlē ar rezultātu 0:1 (0:0) zaudēja Polijas valstsvienībai, kas ir viena no šāgada Eiropas čempionāta rīkotājām.

Latvijas izlase aizvadīja saturīgu pirmo puslaiku, tiesa, jāņem vērā tas, ka poļi sākumsastāvā laukumā nesūtīja savus labākos spēlētājus. Par mūsējo labākajām iespējām gribas uzskatīt Polijas futbolu labi pārzinošā Artjoma Rudņeva sitienu, kā arī liepājnieka Oskara Kļavas raidījumu ar galvu, bet bija vēl dažas visai labas iespējas izcelties, turklāt līdzvērtīgajā duelī Latvijai brīžiem izdevās dominēt. Otro puslaiku aktīvāk aizvadīja Polija, kas savu sniegumu atsvaidzināja ar aktīvām spēlētāju maiņām, kamēr konservatīvais Aleksandrs Starkovs svaigus spēkus laukumā sūtīja tikai mača izskaņā. Spēles 72. minūtē savu debiju valstsvienībā sagaidīja “Liepājas metalurga” uzbrucējs Vladimirs Kamešs, kurš laukumā darbojās labās malas pussarga pozīcijā.

Vienīgos vārtus mačā Latvija ielaida ne bez mūsējo līdzdalības. No Oskara Kļavas aizsardzības labās malas poļi centrēja, soda laukumā pārāk daudz vaļas Vācijas bundeslīgas kluba “Hannover 96” uzbrucējam Arturam Sobjeham deva mūsējo centra aizsargi Kaspars Gorkšs un liepājnieks Deniss Ivanovs. Šādu izdevību slaidais uzbrucējs nelaida garām un ar galvu pārspēja vēl vienu Latvijas izlases debitantu Pāvelu Doroševu, gūstot savus pirmos vārtus Polijas izlases sastāvā.

Nākamās spēles Latvijas izlase aizvadīs jūnija sākumā, kad Igaunijā norisināsies Baltijas kausa izcīņa.