Karašauska filigrānās piespēles kaldina FK “Liepāja” panākumu Latgalē

15.06.2020 20:03

“Optibet” Virslīgas sezonu ar uzvaru izbraukumā iesāka “Liepājas” futbolisti, kuri ar rezultātu 2:0 tika pie panākuma Daugavpilī. Abus vārtus ar rezultatīvām piespēlēm kurzemniekiem nokārtoja Artūrs Karašausks.

Virslīgas pirmajā spēlē “Daugavpils” komandu vadīt nevarēja komandas galvenais treneris Aleksandrs Gorškovs, kurš maču noraudzījās no Celtnieka stadionam līdzās esošās viesnīcas, kur krievu speciālists pārlaiž karantīnu pēc atgriešanās Latvijā. Šī iemesla dēļ Latgales komandu šajā mačā vadīja Vladimirs Žavoronkovs. Liepājniekus cīņā veda neilgi pirms sezonas sākuma galvenā trenera amatā apstiprinātais baltkrievs Dmitrijs Milošs.

Pirmais pa īstam bīstamais vārtu gūšanas moments spēlē radās pēc nepilnām desmit nospēlētām minūtēm, kad Artūrs Karašausks ar piespēli ļāva uzbrukumā izrauties Amansiu Fortešam, taču liepājnieku pussargs bumbu vārtu tīklā raidīja no ārpuses, nerealizējot iespēju no kreisā flanga. Latgaļiem Namdi Ofors ievilka bumbu pretinieku soda laukuma kreisajā stūrī, taču “Liepāja” nolika priekšā vairākus aizsardzības spēlētājus, neļaujot nigērietim atvērt sitiena ceļus.Puslaika otrajā pusē abām vienībām bija pa vairākām iespējām centrēt bumbu soda laukumā no brīvsitienu pozīcijām, taču otrajā stāvā allaž valdīja aizsardzības spēlētāji.

Tuvojoties puslaika izskaņai, aizvien nospiedošāks kļuva “Liepājas” pārspēks laukumā. Ļoti pamanāms bija Fortešs, kurš divas reizes īsā laikā sita vārtu taisnstūrī, bet daugavpiliešu vārtu vīrs Ivans Dubodelovs atvairīja portugāļa mēģinājumus atklāt mača rezultātu. Tomēr Dubodelovs nespēja glābt savu komandu, kad no divu metru attāluma bumbu ar galvu pēc Karašauska piespēles vārtos raidīja baltkrievs Filips Ivanovs. Latgales komanda ar vārtu zaudējumu tika demoralizēta un īsā laikā tika zaudēti arī otrie vārti. Vēlreiz bumu perfektā pozīcijā komandas biedram nogādāja Karašausks, izkārtojot vārtu guvumu Fortešam. Līdz ar to puslaika pārtraukumā “Liepāja” devās ar 2:0 pārsvaru.

Izcilu iespēju samazināt rezultāta starpību otrā puslaika pirmajā minūtē izniekoja Ofors, kurš saņēma bumbu trīs metrus no vārtiem lieliskā sitiena pozīcijā, taču Valentīns Raiļkevičs uzkrita virsū bumbai, liedzot “Daugavpilij” gūt vārtus. Vēl viena izcila iespēja radās Valērijam Afanasjevam, kurš ar sitienu no soda laukuma līnijas satricināja vārtu stabu, bet Vugars Askerovs bumbu ielaboja vārtos jau no aizmugures situācijas. Mājinieku spiedienu uzbrukumā turpināja arī Virslīgas debitants Raivis Kiršs, kurš ar sitienu no distances nodārdināja vārtu “devītnieku”.

Pēc vairākām neizmantotajām iespējām “Daugavpils” futbolistiem nedaudz nolaidās rokas. Manot mājinieku bezcerības sajūtu, Milošs jutās pietiekami ērti, lai nomainītu savus pamanāmākos spēlētājus. Uz maiņu devās gan divas rezultatīvās piespēles sakrājušais Karašausks, gan uzbrukumā regulāri sitienus izpildošais Fortešs. Mājinieku komandā piecas minūtes pirms pamatlaika beigām savu Virslīgas debiju piedzīvoja jaunais daugavpilietis Oļģerts Raščevskis. Lai gan laukumā abām komandām iesaistījās svaigi spēki, tomēr rezultāts līdz cīņas finālsvilpei nemainījās. Tādējād Dmitrijs Milošs un viņa trenētie liepājnieki mājupceļā devās ar trīs punktiem.

“Daugavpils” – “Liepāja” 0:2 (0:2)

Vārti: F.Ivanovs 42′, Fortešs 45′
Brīdinājumi: Akintola, Kovaļovs, Akpudže, Litvinskis – Dele
Daugavpils: Dubodelovs, Kovaļovs, Litvinskis, Akpudže, Akintola, Ķiršs (Adžetijs 68′), Afanasjevs (Timofejevs 90’+1), Ivanovs, Nagamatsu, Ofors, Askerovs (Raščevskis 86′).
Liepāja: Raļkevičs, Žuļevs, Bedi, Keita, Jurkovskis, Jahaja, Toress (Vardanjans 67′), Fortešs (Dele 76′), Ķigurs (Gabovs 88′), Karašausks (Fraidejs 67′), F.Ivanovs .
Galvenais tiesnesis: Jevgēnijs Vasjukovs