Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

Karlsona “Graafschap” cīnīsies palikšanas turnīrā

20.04.2008 19:05

0

Liepājas futbolista Ģirta Karlsona pārstāvētais Nīderlandes klubs “De Graafschap” sestdien čempionāta pēdējā kārtā ar rezultātu 0:1 piekāpās “VVV Venlo” vienībai un tagad cīnīsies turnīrā par vietas saglabāšanu augstākajā līgā, savukārt par valsts čempionvienību ceturto gadu pēc kārtas kļuva Eindhovenas PSV klubs. “VVV Venlo” pirms šīs kārtas atradās pēdējā, 18.vietā, bet “De Graafschap” atradās 16.pozīcijā.

Pēc šī mača uz pēdējo vietu ar 27 punktiem nokrita “Excelsior”, kas pēdējā mačā ar 0:3 piekāpās “Heerenveen”, “VVV Venlo” ar 29 punktiem ierindojās 17.vietā, bet “Graafschap” ar 30 punktiem saglabāja 16.vietu.

Karlsons mačam nebija pieteikts un izlaida jau piekto spēli pēc kārtas.

Čempionāta nolikumā teikts, ka “Excelsior” automātiski zaudēja vietu augstākās līgas turnīrā, bet “De Graafschap” un “VVV Venlo” kopā ar otrās spēcīgākās līgas otro un trešo komandu cīnīsies palikšanas turnīrā. “De Graafschap” sērijā līdz divām uzvarām sacentīsies ar otrās līgas trešo spēcīgāko komandu “Den Bosch”.

Pēdējās 11 sacensību spēļu kārtās, kopš Karlsons februāra sākumā noslēdza līgumu ar komandu, “De Graafschap” spēja izcīnīt tikai trīs punktus.

Eindhovenas PSV pēdējā spēļu kārtā ar 1:0 pieveica Arnhemas “Vitesse” komandu un čempionātu noslēdza ar 72 punktiem 34 spēlēs. Otrajā vietā ar 69 punktiem ierindojās Amsterdamas “Ajax”, bet trešo vietu ar 63 punktiem izcīnīja “NAC Breda” komanda.

Šis PSV komandai kopš tās dibināšanas 1913.gadā bija 21.čempiontituls.