Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Karlsons atgriežas ar vārtiem

01.08.2012 20:00

Šodien Liepājā tika aizvadītas Latvijas futbola Virslīgas 10. kārtas pārceltā spēle starp vietējo ”Liepājas metalurgu” un ”Jelgavu”. Lai arī otrā puslaikā pirmajā daļā Ģirts Karlsons vadībā izvirzīja mājiniekus, tomēr pašā mačā izskaņā Serhijs Iļjins ar soda sitienu izrāva neizšķirtu – 1:1

Šī abām komandām bija jau trešā tikšanās reize neilgā laikā. Pirms mazliet vairāk kā nedēļas komandas tikās Latvijas kausa 1/8 fināla ietvaros. Lai arī jelgavnieki savā laukumā pirmie izvirzījās vadībā, Dmitrija Kalašņikova vadītie vīri prata atspēlēties un beigās uzvarēt ar 2:1. Savukārt 19. kārtas Virslīgas spēle aizritēja ar jelgavnieku pārsvaru, tomēr ‘’Metalurgs’’ labāk izmantoja savus momentus, arī tajā spēlē uzvarot ar 2:1.

Pirmais puslaiks aizritēja ar nelielu liepājnieku pārsvaru bumbas kontrolē, bet ”Metalurgs” izveidoja krietni vairāk bīstamu momentu. Vienā no epizodēm labi sita Afanasjevs, bet bumba pēc viņa raidījuma atsitās pret vārtu stabu. Lieliska iespēja bija arī Kamešam, kurš izgāja viens pret Sazonovu, tomēr vārtsargs meistarīgi ar kāju atvairīja bumbu.

”Metalurgs” bieži veidoja momentus caur malām, sekoja piespēles soda laukumā, kur pāris reizes pietrūka vien pielikt kāju. Jāsaka, ka pirmajās 45 minūtēs Sazonovs vārtos darbojās ļoti. Arī mājiniekus vienreiz glāba vārtu stabs, bet ļoti daudz bīstamu momentu pie Doroševa vārtiem nebija, taču arī viņš pirmo spēles nogriezni aizvadīja pārliecinoši – 0:0.

Otrajā puslaikā mājinieki turpināja spēlēt aktīvi, veidojot savus uzbrukumus,kas beidzās ar gūtiem vārtiem. Savā atgriešanās mačā ”Liepājas metalurga” sastāvā vārtus guva Karlsons, kurš precīzi ar galvu sita pēc stūra sitiena. Nonākuši iedzinējos, jelgavnieki loģiski, ka sāka spēlēt drošāk, liekot savā laukuma pusē iesēsties liepājniekiem. ”Jelgava” cīnījās līdz galam, kas arī atmaksājās – jau kompensācijas laikā soda sitienu realizēja ukraiņu leģionārs Serhijs Iļjins, pieliekot punktu šai spēlei – 1:1.

Liepājas metalurgs – Jelgava 1:1 (0:0)

Vārti: Karlsons 64′ – Iļjins 90+3′
Brīdinājumi: Leliuga 31′, Karlsons 65′
Liepājas metalurgs: Doroševs, Hmizs, Bagužis, Mežs, Savaļnieks, Šadčins(Karlsons 46′), Leliuga(Askerovs 68′), Tomašausks, Afanasjevs(Flaksis 83′), Soloņicins, Kamešs

Jelgava: Sazonovs, Gubins, Petrenko, Daņilovs, Redjko, Jankausks(Onjelo 65′), Grigaravičs(Ošs 78′), Kļimovs, Iļjins, Hohlovs, Malašenoks(Lapkovskis 55′)