Trešdiena, 17. aprīlis Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

“Karostas” uzvara zem jautājuma zīmes

28.05.2019 07:01

Futbola klubs “Karosta” Latvijas kausa izcīņas pirmajā kārtā izbraukumā ar 3:1 (0:1) pārspēja komandu “Rīga United”. Tiesa, liepājnieki esot pārkāpuši sacensību reglamentu, kas varētu apdraudēt mūsējo iekļūšanu nākamajā kārtā.

“Karostas” vadītājs un spēlētājs Endijs Šlampe atzīst, ka viesi spēli iesākuši pavāji, un cīņas sākumā mājiniekiem bija neliels pārsvars. Pirmā puslaika beigās karostnieki neizmantoja savu standartsituāciju, bet “Rīga United” atbildēja ar rezultatīvu pretuzbrukumu.

Otrā puslaika sākumā mājinieki palika mazākumā, kas “Karostai” palīdzēja pārņemt iniciatīvu. To viesi nezaudēja, lai arī turpinājumā vispirms izlīdzināja spēlētāju skaitu (noraidījumu nopelnīja Nauris Dobelis). Taču nedaudz vēlāk tika izlīdzināts arī rezultāts. Mārtiņš Kalinčenko 63. minūtē devās laukumā uz maiņu, bet 65. minūtē pēc centrējuma precīzi sita ar galvu un panāca 1:1.

“Rīga United” komanda centās atgūt vadību un sāka spēlēt avantūristiskāk, bet Emīls Jēkabsons un Mārtiņš Kalinčenko nodrošināja viesu uzvaru.

Tiesa, par to “Karosta” vēl nevar būt droša, jo sacensību nolikums nepieļauj situāciju, ka turnīra dalībniekam ir spēlējošais galvenais treneris, šajā gadījumā – Nauris Dobelis. Precīzāk sakot, vienā mačā šāds cilvēks drīkst veikt tikai vienu funkciju. Kausa izcīņas reglamenta 5.5. punkts vēsta: “Komandas pieteikumā viena un tā pati persona var tikt iekļauta kā spēlētājs un treneris, taču klubam ir jānorāda, kuru funkciju šī persona pildīs konkrētajā spēlē.”E. Šlampe cer, ka “Karosta” nesaņems pašu bargāko sodu: “Pastāv iespēja, ka mēs saņemsim kaut kādas sankcijas. Es gan ceru, ka ne, jo tiesneši pirms spēles pārbaudīja licences, redzēja, ka Nauris ir sākumsastāvā, un ļāva viņam sākt spēli. Tiesneši paši nebija informēti, ka reglaments ir mainīts.”

Paredzams, ka LFF Disciplinārlietas lēmums šajā jautājumā varētu būt zināms šodien. Endijs Šlampe saka, ka “Karostai” nelabvēlīga lēmuma gadījumā klubs grasās cīnīties par savu taisnību.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 28. maija numurā.