Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Kauna traips Norvēģijas futbola laukumā

Latvijas U21 futbola izlase pēc varonīgā neizšķirta pret Itāliju devās uz Norvēģiju, lai turpinātu sekmīgi iesākto Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu. No veiksmes un kvalitatīvās spēles latvieši atradās gana tālu un A grupas trešajā cīņā piekāpās mājiniekiem ar 0:7 (0:2).

Oļģerts Raščevskis (Foto: LFF)
14.09.2023 06:00

Latvijas U21 izlases sastāvs: Beks, Maslovs, Sliede, Kudeļkins, Novikovs, Meļņiks, Vientiess (Anmanis), Raščevskis (Kaušelis), Melnis (Vapne), Ostapenko (Reingolcs), Lizunovs (Puzirevskis).

Ar spēles pirmajām minūtēm Latvijas juniori piespiedās savam soda laukumam, bet mājinieki ar īsām piespēlēm veidoja bīstamus uzbrukumus pa labo flangu.

Pirmais vārtu gūšanas moments izveidojās gan pie norvēģu vārtiem – centrējumu kritienā ar galvu noslēdza Valērijs Lizunovs, tomēr vārtsargs šo raidījumu atvairīja.

Savukārt 12. minūtē laukuma saimnieki ieguva tiesības izpildīt tiešo brīvsitienu no 30 metriem. Kristiana Arnstada sieniņu apvedošais sitiens bija domāts futbola gardēžiem, un Norvēģija izvirzījās vadībā.

Pēc gūtiem vārtiem mājinieki turpināja meklēt ceļus mūsējo vārtu iekarošanai, bet latvieši izmisīgi aizsargājās un veidoja retus pretuzbrukumus.

Puslaika izskaņā laukuma saimnieki sāka spēlēt plašāk un daudzveidīgāk, kā rezultātā viesiem aizsardzības noturēšanai bija jāvelta arvien vairāk resursu un pūļu, savukārt reizi mūsējos no vārtu zaudējuma glāba arī vārtu stabs.

Brīdī kad latvieši jau domās devās uz ģērbtuvēm, norvēģi kompensācijas laika pēdējās sekundēs iecentrēja bumbu soda laukumā, kur to ar galvu vārtu tīklā raidīja Arnstads.

Uzreiz pēc pārtraukuma Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Basovs veica divas spēlētāju maiņas, laukumā sūtot Lūkasu Vapni un Kristiānu Kaušeli.

Izmaiņas cīņas raksturā tas neieviesa, un jau pēc septiņām minūtēm rezultāts kļuva 0:3. Aleksejs Kudeļkins ar neatļautu paņēmienu apturēja Arnstada reidu soda laukumā, bet pats cietušais ar Paņenkas cienīgu pendeli nokārtoja hat-trick.

Pēc zaudētā gola mūsējo rindās laukumā devās vēl divi svaigi spēlētāji, un atkal uzreiz bumba nonāca viesu vārtu tīklā. Mūsējie fiziski un emocionāli bija iztukšoti, savukārt pretinieks cīnījās brīvi un atraisīti, liedzot latviešiem tuvoties laukuma centra līnijai.

Ar šo mirkli latvieši laukumā vairs necīnījās un, lai torte būtu glītāka, Norvēģija iededza vēl trīs svecītes svētku mielastā un padarīja mūsējo zaudējumu gaužām rūgtu.

Aizvadītās trīs spēlēs mūsējie iekrājuši četrus punktus un turnīra tabulā ieņem 3. vietu. Latvijas U21 izlase nākamo spēli aizvadīs 13. oktobrī Zemgales Olimpiskajā centrā pret Īrijas vienaudžiem.