Kauss aizceļo uz Lietuvu

06.06.2018 07:01

Latvijas U21 futbola izlase viesos Baltijas kausa mačā ar 0:1 (0:0) piekāpās Lietuvai un palika bez galvenās trofejas. Pēc astoņu gadu pārtraukuma par Baltijas U21 kausa ieguvēju kļuva Lietuva.

Pirmajā šīs sezonas Baltijas kausa izcīņas spēlē Latvijas U21 izlase Slokas stadionā ar 2:0 (1:0) uzvarēja Igaunijas vienaudžus. Mūsējiem spēles 25. minūtē vārtus guva Vladislavs Fjodorovs. Kopumā šajā cīņā dominēja latvieši, kas otrajā puslaikā divreiz norībināja pretinieku vārtu konstrukciju. Otrie vārti krita spēles 84. minūtē, kad izcēlās pirms tam uz maiņu nākušais Rendijs Šibass.

Igaunija un Lietuva savā starpā nospēlēja neizšķirti 1:1, un tas nozīmēja, ka, lai izcīnītu Baltijas kausu, Latvijai mačā ar Lietuvu pietika ar neizšķirtu.

Spēli Gargždos aktīvāk iesāka laukuma saimnieki, bet pirmā puslaika gaitā iniciatīvu pārņēma Latvija, izveidojot vairākas bīstamas epizodes. Spēles liktenis izšķīrās 53. minūtē, kad Ņikita Koļesovs neapdomīgi soda laukumā mugurā pagrūda Edvīnu Baņuli, bet Daniels Romanovskis aukstasinīgi realizēja 11 metru soda sitienu.

Turpinājumā abas vienības nopelnīja pa vienam noraidījumam, bet Latvijas izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs veica sešas spēlētāju maiņas. Mūsējiem bija labas iespējas panākt izlīdzinājumu, bet šoreiz Lietuvas vārti palika neatslēgti, līdz ar to Baltijas kauss nonāca dienvidu kaimiņu īpašumā.

Līdz šim Latvijas U21 izlase Baltijas kausā triumfējusi divreiz, 2008. un 2016. gadā, bet lietuvieši uzvarēja arī 2010. gadā. Savukārt Somija un Igaunija par Baltijas kausa ieguvējiem tika kronēti attiecīgi 2012. un 2014. gadā.

Kazakevičs uz treniņnometni un Baltijas kausa spēlēm izsauca vairākus Liepājas futbola audzēkņus. Kandidātu lokā bija “Liepājas/Mogo” spēlētāji Mārtiņš Ķigurs, Krišjānis Zviedris, Dēvids Dobrecovs, Mettas/LU” aizsargs Krists Kristers Gulbis un “Jelgavas” spēlētāji Andris Krušatins un Marks Kurtišs. Izšķirošajā spēlē pret Lietuvu laukumā izgāja tikai Krušatins un Ķigurs, kuri spēlē iesaistījās otrajā puslaikā.