Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Komandas ar uguntiņu acīs: futbola virslīga ir klāt

Nedēļas nogalē startēs Latvijas futbola virslīgas jaunā sezona, kurā Liepājas futbola karogu nesīs divas vienības. Komanda “Grobiņas SC/LFS” noskaņota kaujinieciski, bet neslēpj satraukumu, tikmēr “Liepāja” solās respektēt katru pretinieku, taču fokusēties tikai uz uzvaru. Kāda gaisotne ģērbtuvēs, ko saka futbolisti, ko – eksperti?

Komandas ar uguntiņu acīs: futbola virslīga ir klāt
Foto: Ģirts Gertsons
Foto: Ģirts Gertsons
08.03.2024 00:15

liepajniekiem.lv

Pērn bez eirokausiem palikušajai “Liepājai” mērķis ir skaidrs – atgriezties un internacionālās skatuves.

Par šo gan būs jāplēšas ne vien ar “Rigu” un “RFS”, kas visticamākie titula pretendenti, potenciāli sīvāko spēkošanos paturot pašu starpā, bet arī ar “Audu” un “Valmieru”, ar kurām spēku samēri nosacīti līdzvērtīgi.

Komandas piecas, biļetes eirovilcienā vien četras, taču

“Liepāja” nu ar virslīgu krietni tuvākās attiecībās esoša blice, salīdzinot ar aizvadīto gadu.

Tāpat ļoti nozīmīgi tabulas kontekstā atkal var izrādīties lejasgala vienībām ziedotie punkti. Mūsējie startē rīt pulksten 14, uzņemot “Tukumu”.

Līgas otrajā piecniekā savu vietu rast centīsies “Grobiņas SC/LFS”, kuru sīvākie konkurenti būs gan “Daugavpils” un “Metta”, gan sevi labi pērn apliecinājušais debitants “Jelgava” un ar īres spēlētājiem pildītais “Tukums”.

Arī šīm vienībām kvalitātes netrūkst, spēku samērs vērtējams kā līdzīgs, taču pieredze par labu sāncenšiem.

Grobiņnieku starts gaidāms svētdien pulksten 13, uzņemot “Riga”. Abas spēles “Daugavas” stadiona rezerves laukumā.

Skats no iekšpuses:

“Grobiņas SC/LFS” pussargs Ralfs Džeriņš

– Kā pagāja starpsezona?

– Nedaudz tomēr neziņā, vai būsim virslīgā, taču paralēli intensīvi strādājām. Koncentrējāmies uz fizisko sagatavotību, arī gana daudz spēļu. Daudz fizisko treniņu, pakāpeniski audzējām slodzes.

Es gan vienā no pārbaudes spēlēm satraumēju celi, pēdējo sagatavošanās posmu nācās izlaist.

Pamazām atgriežos ierindā, trenējos ar komandu, mēģinu sagaršot ritmu, daudz palīdzējis fiziskās sagatavotības treneris Kristaps Petrutis.

– Kā raksturotu komandu?

– Šī ir komanda ar uguntiņu acīs.

Tāda, kas nebaidās, grib sisties, pierādīt sevi. Pierādīt, ka tā nav sagadīšanās, ka esam virslīgā.

Trūkst mazliet saliedētības, bet tas ir laika jautājums. Pierādīt sevi griboša komanda.

– Kāda ir atmosfēra ģērbtuvēs?

– Ir kāda porcija jaunu seju, balsu, mirkļiem varbūt aizvien esam kautrīgi, bet vienlaikus neviens nav nosakņojies stūrī, visi grib, cenšas, gaida.

Esam kopā, apzināmies, ka gan puisis pa kreisi, gan puisis pa labi iet uz to pašu mērķi, uz kuru tu, un kritīs par tevi, jo kritīsi par viņu.

“Šī ir komanda ar uguntiņu acīs. Tāda, kas nebaidās, grib sisties, pierādīt sevi,” “Grobiņas SC/LFS” raksturu iezīmē Džeriņš. Foto: LFF

– Kādu mērķi esat izvirzījuši?

Sausais mērķis ir neizkrist no līgas. Bet gribētu teikt, ka nevis vienkārši neizkrist, bet ieķerties iespējās, ieķerties katrā spēlē un parādīt, ka tas, kur esam, nav nejaušība.

– Kādi individuālie mērķi?

– Kad iepriekš spēlēju virslīgā, biju jaunais futbolists, plānus izjauca savainojums. Tas, protams, nav attaisnojums, taču tas, ko gribu šosezon, –

nospēlēt pilnu turnīru, pārbaudīt arī savas spējas un raksturu, tikt pie pēc iespējas lielāka spēles laika,

atstrādāt savu lomu, palīdzēt komandai uzvarēt.

– Ko sagaidi no virslīgas?

– Daudz interesantu un grūtu spēļu, kas patiks gan mums, gan skatītājiem.

Saprotam, ka brīžiem būs vairāk cīņas, mazāk futbola, sevišķi pirmajās kārtās, taču mājās viennozīmīgi centīsimies spēlēt savu futbolu, vienalga, kas nāks pretī, vienalga, kāds būs rezultāts.

– Kā vērtē, cik gatavi esat pirmajai spēlei?

– Skaidrs, ka ir satraukums, nervozitāte, jo līdz galam jau nezinām, kā tas ir – atrasties uz laukumu pret “Riga”. Bet, kā jau teicu,

deg uguntiņa acīs, esam kaujinieciski noskaņoti un noteikti nebaidāmies,

jo tas, ko varam izdarīt, ir parādīt jaunajiem Liepājas čaļiem, ka virslīga ir aizsniedzama, tas ir iespējams. Klišeja, bet precīzi būs teikt – mums nav ko zaudēt!

FK “Liepāja” uzbrucējs Dodo

– Kā pagāja starpsezona?

– Jūs pazīstat treneri, zināt, kā viņš vienmēr domā par divcīņām, fizisko sagatavotību, līdz ar to pirmssezona vienmēr ir grūta. Daudz skriešanas, daudz vingrinājumu. Tas ir labi, vari būt gatavs sezonai.

Tajā pašā laikā mirkļiem jūties noguris vēl pirms sezonas, bet vienlaikus tas ir ļoti mums vajadzīgs, fiziski esam gatavi. Es pats jūtos lieliski.

Zinu, ka vairs neesmu gluži jaunais futbolists, bet iekšēji un arī fiziski jūtos ļoti labi.

Esmu ieguldījis daudz, šobrīd varu bez kritumiem nospēlēt visas 90 minūtes. Domāju, jau pirmajā spēlē varēs redzēt to, cik lielu darbu esam ielikuši.

– Kā raksturotu komandu?

– Šogad mums ir kvalitatīvāki spēlētāji. Esam auguši. Protams, esam jauna komanda un vajadzēs mazliet laiku, bet ir daudz labu, inteliģentu spēlētāju, arī tādi, kuri pazīst turnīru, līdz ar to mēs informāciju varēsim apstrādāt ātrāk.

Domāju, kopumā esam kļuvuši spēcīgāki.

– Kāda ir atmosfēra ģērbtuvēs?

– Laba, nav nekādas grupēšanās, neraugoties uz to, ka izcelsme daudziem atšķirīga. Ir laba savstarpējā sapratne, atbalsts, palīdzība.

Ir  komandas gars.

Tas ir ļoti svarīgi, jo tev var būt fantastiska komanda, bet, ja ģērbtuvē ir problēmas, nekas nesanāks. Komandai jābūt kā ģimenei.

– Kādu mērķi esat izvirzījuši?

– Uzvarēt līgā. Visi to grib. Vienmēr! Minimālais mērķis ir tikt eirokausos, vienalga, kā, – uzvarot līgā, tiekot pie jebkuras medaļas vai uzvarot kausā. Maksimālais ir paņemt visu, un viss ir mūsu pašu rokās.

– Kādus individuālos mērķus esi nospraudis?

– Kā vienmēr – kļūt par līgas bombardieri. Tāpēc aizvien esmu šeit, gribu palīdzēt komandai, gūt daudz vārtu, iegūt trofeju, uzvarēt.

Dodo, kuram priekšā sestā virslīgas sezona, ir “Liepājas” visu laiku labākais vārtu guvējs. Viņš klubu oficiālos mačos pārstāvējis 150 reizes, atzīmējoties ar 61 golu. Foto: Ģirts Gertsons

– Ko sagaidi no sezonas?

– Virslīga ir spēcīga līga. Daudzi atbrauc, domā, ka būs viegli, un ātri apdedzinās. Šeit ir labs līmenis, daudz labu komandu, labu futbolistu.

Nevienu pretinieku nedrīkst nenovērtēt.

Mēs ar to rēķināmies un sagaidām sarežģītu sezonu, bet koncentrēsimies uz saviem mērķiem.

– Kā vērtē, cik gatavi esat pirmajai spēlei?

– Vienmēr jābūt uz “10”. Tas pat nevar būt apspriežams. Ja kāds nav gatavs uz “10”, lai viņš labāk nespēlē.

“Tukums” sagādā problēmas daudziem, atceramies, kas notika pērn. Mums ir jāciena savs pretinieks, bet tajā pašā laikā fokuss ir tikai uz uzvaru.

Jāstrādā kopā kā komandai, un, ticu, mums izdosies.

Skats no ārpuses:

Futbola žurnālists Edmunds Novickis:

– Spēka un vidējā līmeņa ziņā šī virslīgas sezona sevišķi neatšķirsies no iepriekšējām divām. Spēka ziņā līga ir nostabilizējusies un vienlaikus arī komandas.

Lielākoties klubu sastāvi mainās minimāli, vairs arī neredzam tik bieži, ka komandas pazūd no Latvijas futbola kartes. Tātad nedomāju, ka līgas līmenis izteikti audzis, bet stabilitātes ziņā gan – sastāvos mazāk revolūciju.

Ja runājam par prognozi un spēku samēru, manuprāt, milzīgu atšķirību no pagājušā gada nebūs.

Būšu visai izbrīnīts, ja gada beigās nebūs trīs grupējumi, nedomājot konkrētu vietu sadalījumu: “Riga” , “RFS”, tad nākamais bloks, kas cīnīsies par bronzu: “Valmiera”, “Auda”, “Liepāja”, un apakšējais piecnieks, kur diezgan līdzīgas komandas, un šobrīd grūti uzminēt, kura būs tā 10. vieta.

Edmunds Novickis. Foto: Zigismunds Zalmanis

“Liepājas” gadījumā gan atkal runājam par to pašu lielo sastāva mainību. “Liepāja” un “Daugavpils” ir komandas, kas piedzīvojušas vislielākās pārvērtības. Treneris palicis tas pats, un viņš nu sāks savu otro pilno sezonu.

Par ko mazliet sāp sirds – pagājušogad tātad neizdevās izveidot to komandu, kuras sastāvu starpsezonā nepieciešams vien pieslīpēt. Tā vietā runājam faktiski par jaunu komandu.

Sastāva revolūciju ziņā “Liepāja” turpina atšķirties no pārējām vadošajām vienībām.

Tiesa, man patīk, kā šī “Liepāja” izskatās uz papīra. Simpatizē komplektācija. Gan vietējie spēlētāji, kuru nu ir vairāk, gan leģionāri atlasīti ar gudrāku skatu, loģiskāku piegājienu, manuprāt.

Arī runājot par trim “Valmieras” spēlētājiem – viņi pazīst virslīgu, ir pietiekami labas individuālās kvalitātes apliecinājuši jau. Šoreiz noteikti vairs nerunājam par kaķis maisā variantu.

Savās prognozēs šogad “Liepāju” esmu ielicis 3. vietā.

Tas varbūt nesakritīs ar to, ko teikuši pārējie, domāju, kopējā skepse saglabāsies, taču papildu faktors – Tamazs Pertija ir treneris ir augstu lepnuma pakāpi, otro gadu pēc kārtas palikt 5. vietā būtu zem viņa goda. Maksimāli sasparosies.

Iespējams, ar to arī saistīts tas, ko teicu par sastāva komplektāciju.

“Grobiņas SC/LFS” gadījumā grūti veikt prognozes. Ir tāds interesants fakts, ka iepriekšējos divus gadus virslīgas jaunpienācēji spēja izcīnīt sesto vietu.

Debitantiem vienmēr daudz emociju, liela vēlme sevi pierādīt, apliecināt, ka ir piederīgi virslīgai.

Protams, šeit arī būtisks trenera faktors. Viktors Dobrecovs ir 2015. gada Latvijas čempions ar FK “Liepāja”, Latvijas futbolu pazīst ļoti labi, padziļināti un ar lielu daļu puišiem ir strādājis ilgāku laiku, tātad nav stāsts par to, ka ir jauna komanda, ienākot virslīgā. Vairāk vai mazāk sastāvs ir palicis.

Protams, diezgan liela nozīme būs īrētajiem spēlētājiem – gan tam, vai ar šiem uzvārdiem trāpīs, gan tam, vai būs sabalansēts sastāvs pa pozīcijām.

Es savā prognožu tabulā “Grobiņu” ieliku 8. vietā.

Domāju, komanda spēlēs atraktīvu futbolu. Par to liecina arī ziemas pārbaudes spēļu rezultāti.

Šādi “amerikāņu kalniņi” visdrīzāk būs novērojami, bet tas nav visliktākais variants komandai, kuras mērķis būs noturēties virslīgā, jo, kā zināms, labāk vienu reizi uzvarēt un vienu reizi zaudēt, nekā divreiz nospēlēt neizšķirtu.

“Kurzemes Vārda” sporta nodaļas prognozes, sešu viedokļu kopsavilkums

 1. ”Riga”
 2. ”RFS”
 3. ”Valmiera”
 4. ”Auda”
 5. ”Liepāja”
 6. ”Tukums 2000/TELMS”
 7. ”Metta”
 8. ”Grobiņas SC/LFS”
 9. ”Jelgava”
 10. ”Daugavpils”

Uzziņai

– Biedrība “Latvijas futbola virslīga” valsts meistarsacīkstes organizē kopš 2012. gada.

– Virslīgā gaidāmas 36 kārtas, starts 8. martā, finišs 9. novembrī.

– “Liepāja” aizvadīs savu 11. sezonu, “Grobiņa” virslīgā debitēs.

– Pašreizējā titula turētāja ir “RFS”.

– No aktīvajiem klubiem vistitulētākais ir “Riga”, čempionātu uzvarējis no 2018. līdz 2020. gadam.

– Gan “Grobiņas SC/LFS”, gan “Liepāja” mačus aizvadīs Liepājas “Daugavas” stadionā.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz