Otrdiena, 16. aprīlis Mintauts, Alfs, Bernadeta

Kopš jūlija bez uzvarām esošā “Liepāja” šķiras no Starkova

28.09.2019 18:27

“Optibet” Latvijas futbola Virslīgas klubs “Liepāja” šodien paziņojis, ka pēc abpusējas vienošanās pārtraukta sadarība ar galveno treneri Aleksandru Starkovu.

“Liepājas” komanda aizvadījusi 26 spēles, kurās izcīnītas astoņas uzvaras un sakrāti 29 punkti, sezonas kopvērtējumā ieņemot tikai sesto vietu. Turklāt aiz muguras esošajai “Jelgavai” ir identisks punktu skaits. Tādējādi sezonas noslēdzošajos mačos liepājniekiem būs jācīnās par palikšanu sestajā vietā, kaut pirms sezonas mērķis bija iekļūšana Eirokausos. Nākamā spēle tiks aizvadīta rīt, savā laukumā tiekoties tieši pret “Jelgavu”.

Sezonas sākumā galvenā trenera amatā strādāja Gordons Jangs, tomēr pēc sešos mačos piedzīvotiem četriem zaudējumiem viņš tika atlaists. 1. maijā “Liepājas” vienība paziņoja par Starkova nolīgšanu, tomēr viņš pie komandas stūres nenostrādāja pat līdz sezonas beigām. Šodien mājaslapā publicēts paziņojums, kurā teikts, ka pēc abpusējas vienošanās sadarbība tikusi pārtraukta.

Pēdējo spēli pie “Liepājas” stūres Starkovs aizvadīja pirms nedēļas, izbraukumā ar 2:4 zaudējot Jūrmalas “Spartakam”, kas trīs vārtus guva otrajā puslaikā. Savukārt pie pēdējā punkta viņš tika 30. augustā, kad “Liepāja” savā laukumā nospēlēja 3:3 pret RFS. Rīdzinieki otrajā puslaikā atspēlēja divu vārtu deficītu, neizšķirtu izraujot kompensācijas laika sestajā minūtē.

Bez uzvarām liepājnieki bija sešos mačos pēc kārtas – pēdējais panākums tika izcīnīts 28. jūlijā, izbraukumā ar 3:2 pieveicot “Mettu”. Toreiz “Liepāja” 85. un 89. minūtē realizēja 11 metru soda sitienu. Turpinājumā sekoja 1:2 pret Valmieru un Daugavpili, 0:1 pret “Riga” un 1:2 Kurzemes derbijā pret “Ventspili”, kā arī jau pieminētās spēles pret RFS un “Spartaku”.

FK “Liepāja” sporta direktors Roberts Mežeckis: ”Notika saruna starp kluba vadītāju, prezidentu, un Starkova kungu. Skaidrs, ka šobrīd nevienu neapmierina rezultāti – ne kluba vadību, ne treneri. Tas bija kopīgs lēmums, ka vajadzētu šķirties. Līdz sezonas beigām par galvenā trenera vietas izpildītāju strādās Mareks Zuntners. Šobrīd notiek darbs pie jauna galvenā trenera meklēšanas, redzēsim cik ātri tas izdosies. Cerams, ka ātrāk, nekā vēlāk. Pagaidām mums nav konkrētu kritēriju – tam jābūt vietējam vai ārzemju speciālistam. Viņam vienkārši ir jābūt stipram trenerim. Ir jābūt trenerim, kurš dos rezultātu”