Kurzemes derbijā divi noraidījumi, divi ātri vārti un neizšķirts

22.04.2017 15:55

“SynotTip” futbola Virslīgas spēlē “Ventspils” un “Liepāja/Mogo” nospēlēja neizšķirti 1:1. Abi vārti tika gūti mača sākumā, kad Ģirts Karlsons sita savos vārtos, bet Tosins Aijeguns guva ceturtos vārtus šosezon. Abas komandas maču pabeidza desmit vīru sastāvā.

Pirms divām nedēļām Latvijas kausa ceturtdaļfinālā “Ventspils” triumfēja ar 3:0, sarūpējot Tamazam Pertijam pagaidām lielāko zaudējumu pie “Liepājas/Mogo” stūres. Salīdzinājumā ar to spēli, šodien Pertija sākumsastāvā nesūtīja Artūru Karašausku, Dmitriju Hmizu, Leonelu Strumiju un vārtsargu Valentīnu Raļkeviču, kamēr “Ventspilij” rezervē palika Jurijs Žigajevs un vārtsargs Andrejs Pavlovs, kamēr pat pieteikumā nebija Vadima Žuļeva. Abu komandu vārtos attiecīgi stājās pieredzējušie Pāvels Doroševs un Maksims Uvarenko.

Kausa spēlē ātrus vārtus guva “Ventspils”, bet šodien mača astotajā minūtē par vārtu guvumu priecājās liepājnieki. Pēc standartsituācijā veikta centrējuma ļoti neveiksmīgi nospēlēja “Ventspils” uzbrucējs Ģirts Karlsons, kurš ar galvu raidīja bumbu savos vārtos.

Pavisam drīz gan “Ventspils” panāca izlīdzinājumu, arī ar standartsituācijas palīdzību. Centrētā bumba lidoja “Liepājas” aizsardzības ļoti neparocīgā trajektorijā, sanāca pat gandrīz sitiens pa vārtiem, un Doroševs to atsita turpat soda laukuma vidū. Bumba nonāca pie Tosina Aijeguna, kurš to uzreiz raidīja vārtu apakšējā stūrī.

Puslaika otrajā pusē Karlsons centās reabilitēties ar skaistu sitienu pāri savai galvai, taču bumbai tomēr kārtīgi netrāpīja. Emociju pirmajā puslaikā netrūka arī citās epizodēs, izcēlās vairākas asas divcīņas, vienubrīd arī abu komandu spēlētāji pēc pārkāpuma pret Artjomu Osipovu iesaistījās plašākos asumos. Tas viss noveda pie Osipova otrās dzeltenās kartītes 40. minūtē, atstājot Liepāju mazākumā. Osipovs nesavaldījās divcīņā pie laukuma malas līnijas un iesita pretiniekam.

Otrajā puslaikā “Ventspils” uzbruka krietni vairāk, kā jau komanda, kas spēlē vairākumā. Pāris reizes “Ventspils” arī aicināja spēles tiesnesi piespriest 11 metru soda sitienu uz “Liepājas” vārtiem, bet pēc vienas no šīm situācijām nelabvēlīgu tiesneša lēmumu saņēma jau paši ventspilnieki. Simons Pauļus, kuram jau bija dzeltenā kartīte, pie pretinieku soda laukuma centās neļaut uzsākt ātro uzbrukumu, bet pārcentās, apturot bumbu ar roku. Tiesnesis to klasificēja kā apzinātu spēli ar roku un parādīja viņam otro brīdinājumu.

Mača atlikušās 25 minūtes komandas līdz ar to aizvadīja atkal vienādos sastāvos, bet ļoti labu vārtu gūšanas iespēju komandām vairs nebija īpaši daudz. Pastāvīga spriedze pie abiem vārtiem gan tika uzturēta teju katrā uzbrukumā, kompensācijas laikā bumba bīstami atradās “Ventspils” soda laukumā, beigās tomēr lidojot nedaudz garām vārtu stabam. Rezultāts tā arī vairs nemainījās, abām komandām iegūstot pa punktam turnīra tabulā.

“Ventspils” – “Liepāja/Mogo” 1:1 (1:1).

Vārti: Aijeguns 18` – Karlsons 8` (s.v.).

Noraidījumi: Pauļus 65` – Osipovs 40`.

Brīdinājumi: Pauļus – Osipovs, Kļava, Ivanovs, Grebis, El Hadži.

Ventspils: Uvarenko, Pauļus, Aijeguns (Aleksejevs 79`), Koļesovs, Rečickis, Rugins, Karlsons (Akinjemi 68`), Vaskovs, Tīdenbergs (Obuobi 89`), Jemeļins, Boranijaševičs.

Liepāja/Mogo: Doroševs, Afanasjevs (Strumija 77`), Osipovs, Kļava, Ivanovs, Grebis (Hmizs 90`), Tomičs, Keitā, El Hadži, Jurkovskis (Karašausks 68`), Jalī.

Galvenais tiesnesis: Ivars Caune.