Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Kurzemes derbijā “Ventspils” sagādā liepājniekiem trešo neveiksmi pēc kārtas

04.07.2020 21:10

“Optibet” futbola Virslīgas piektajā kārtā tikās “Ventspils” un “Liepājas” komandas. Aizvadot 90. Kurzemes futbola derbiju pārāki ar 2:1 bija mājinieki. Savus sezonas pirmos vārtus guva Lukass Villela un Daniils Ulimbaševs.

Apzinoties iepriekšējās spēles neveiksmes, “Liepāja” šoreiz nedaudz prātīgāk spēlēja uzbrukumā, nemetoties uz priekšu ar visiem desmit laukuma spēlētājiem. Neskatoties uz to tieši viesu uzbrukumi spēles pirmajās desmit minūtēs bij aktīvāki nekā dzeltenzilajiem. Labākā iespēja pirmajās divdesmit minūtēs radās Artūram Karašauskam, kura ar galvu sisto bumbu tvēra vārtsargs Delī Alampasu. “Ventspils” sastāvā puslaika pirmajā pusē labākā izdevība bija Jevgeņijam Kozlovam, taču viņa sitiens lidoja garām mērķim.

Mača rezultātu uz rezultāta tablo bija nepieciešams izmainīt 29. minūtē. Daniils Ulimbaševs ar lielisku piespēli no labās malas atrada Lukasu Villelu, kurš no gaisa raidīja bumbu vārtos, notverot Valentīnu Raiļkeviču pretkustībā. Tas ļāva “Ventspilij” Kurzemes derbijā izvirzīties vadībā ar 1:0. Pērn rezultatīvi spēlējušajam Brazīlijas futbolistam šis bija pirmais vārtu guvums šajā sezonā. Pirmajā puslaikā divreiz no distances vārtus centās iekarot Eduards Tīdenbergs, taču abas reizes bumba lidoja garām vārtu kreisajam stabam. Līdz ar to starplaikā komandas devās pie minimāla ventspilnieku pārsvara.

Otrā puslaika sākumā “Ventspils” izveidoja asu uzbrukumu, Tīdenbergam ceļot bumbu soda laukumā. Raiļkevičam neizdevās bumbu izsist ārpus soda laukuma. Tā nonāca pie Kozlova, kurš ar piespēli atrada Ulimbaševu, ļaujot viņam raidīt bumbu vārtos – 2:0. Arī Ulimbaševam šis bija jaunās Virslīgas sezonas pirmais gols.

Puslaika vidū spēkā pieņēmās lietus, slapjajam laukumam sākot ietekmēt dažādas spēs epizodes. 74, minūtē Keitā uzvarēja gaisa divcīņu, nometot bumbu Freidejam. Nigērietis cīņā par bumbu apsteidza pretinieku vārtus sargājošo tautieti Alampasu, piespēlējot bumbu tukšu vārtu priekšā. Īstajā vietā ieskrēja pretinieku aizmirstais Karašausks, kurš guva savus sezonas otros vārtus, samazinot liepājnieku deficītu līdz vieniem vārtiem. “Ventspils” spēlētāji aktīvi protestēja par Freideja saduršanos ar vārtsargu, taču rezultāts uz tablo par spīti protestiem kļuva 2:1. Tuvojoties mača izskaņai savu neapmierinātību pamatīgi izrādīja uz “Ventspils” soliņa esošais personāls, saņemot vairākus brīdinājumus no Aleksandra Anufrijeva. Ar vāļāšano pa zālāju un strīdiem gan ar tiesnesi, gan pretiniekiem “Ventspils” futbolisti acīm redzami vilcināja spēles laiku, lai nedotu liepājniekiem iespēju atspēlēties pamatlaika beigās un mača kompensācijas laikā. “Ventspils” viltības deva rezultātu, nosargājot dzeltenzilajiem panākumu.

Šī uzvara “Ventspils” komandai ļauj vismaz uz divām stundām ierindoties Virslīgas turnīra vicelīderes pozīcijā. Savukārt liepājniekiem nu pēc trīs neveiksmju sērijas jāgatavojas valmieriešu uzņemšanai.

“Ventspils” – “Liepāja” 2:1 (1:0)
Vārti: Villela 29′, Ulimbaševs 49′ – Karašausks 74′
Noraidījums: Eristavi
Brīdinājumi: Ulimbaševs, Ļotčikovs, Erestavi – Toress, Keitā, Fraidejs
Ventspils:Alampasu, Mčedlišvili, Sahnevičs, Rehviašvili, Mamā, Stuglis (Ļotčikovs 67′), Tīdenbergs (Eristavi 53′), Villela, Ulimbaševs, Kozlovs (Tālbergs 90’+6), Aderunmu (Svārups 46′).
Liepāja: Raiļkevičs, Gabovs, Beduī, Keitā, Jurkovskis, Jahaja, Ķigurs, Toress (Ivanovs 60′), Semenivs (Fraidejs 46′), Karašausks, Dodo.
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs