Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Kurzemes ziemas derbijā uzvar “Liepāja”

03.02.2016 12:55

Virslīgas Ziemas kausa izcīņā B grupas priekšpēdējā spēlē FK “Liepāja” futbolisti ar 2:0 pieveica citus kurzemniekus FK “Ventspils”, tā nodrošinot pirmo vietu apakšgrupā un turnīra pusfinālā tikšanos ar “Skonto”. Savukārt ventspilniekus pusfinālā tagad gaida cīņa ar FK “Jelgava”

Abi Kurzemes klubi vietu Ziemas kausa pusfinālā jau bija nodrošinājuši, bet šajā mačā cīnījās par pirmo vietu apakšgrupā. Tomēr Kurzemes derbijs arī februārī ir Kurzemes derbijs, kas droši vien arī bija viens no iemesliem, kāpēc abas komandas maču sāka ar visai nopietniem sastāviem. Par pārsteigumu parūpējās liepājnieki, vārtos sūtot Artūru Vaičuli, bet debiju piedzīvoja Ņikita Bērenfelds. Ventspilnieki jau starta sastāvā laukumā sūtīja vienu pārbaudāmā spēlētāju, bet mačam nebija pieteikts svaigi parakstītais Ndue Mujeci.

Abas komandas maču sāka ļoti aktīvi, ar bumbu nedaudz vairāk bija FK “Liepāja”, bet bīstamos momentus pirmie izveidoja ventspilnieki. Pirmo desmit minūšu laikā pat divas reizes izcelties varēja Ritvars Rugins, bet vispirms neizdevās sitiens ar kreisu kāju, bet pēc tam arī ar galvu. Liepājnieki 15. minūtē atbildēja ar Kristiana Toresa tālsitienu, pēc kura bumba norībināja vārtu stabu. Piecas minūtes vēlāk pie sitiena no soda laukuma tika Dāvis Ikaunieks, taču sita garām, bet kopumā bumba vairāk uzturējās tieši liepājnieku soda laukuma tuvumā. Bija arī momenti, taču bumbu vārtos dabūt nesanāca un arī Vaičulim ar bumbas ķeršanu lielu problēmu nebija.

Liepājnieki laiku pa laikam tomēr ieķērās sāncenšu laukuma pusē, laimi visbiežāk meklējot sitienos no distances, un tieši tāds arī atnesa veiksmi. 39. minūtē ventspilnieki tikai noskatījās, kā Ikaunieks pietuvojās soda laukumam un izdarīja sitienu, kam īsti gatavs nebija arī Maksims Uvarenko – 1:0. Vārtu guvums spārnoja “Liepājas” futbolistus, kas turpināja enerģiski uzbrukt, taču bīstamu momentu vairs nebija, tiesa pēc kāda patāla soda sitiena bumba kādu brīdi ceļoja pa “Ventspils” soda laukumu.

Otro puslaiku komandas sāka prātīgākā tempā, bet pie pirmā momenta atkal tika ventspilnieki, tomēr pēc Jurija Žigajeva izpildītā soda sitiena bumba iestrēga spēlētāju burzmā, līdz vārtiem tā arī netiekot. Liepājnieki nekautrējās spēlēt no aizsardzības, un, lai arī bumbu vairāk kontrolēja ventspilnieki, ar momentu veidošanu viņiem neklājās viegli. Puslaika vidū “Liepāja” pārgāja uzbrukumā, pie sitieniem tika Ikaunieks, arī uz maiņu iznākušais Vladimirs Kamešs, bija arī stūra sitieni, taču lielas raizes Uvarenko tas viss neradīja.

Pirmais “Ventspils” moments no spēles nobrieda vien 74. minūtē, kad pie tālā staba bija aizmirsts tikko stūra sitienu izpildījušais Eduards Tīdenbergs, viņš arī izdarīja sitienu, taču bumba lidoja sprīdi virs pārliktņa. Četras minūtes vēlāk ar vēl vienu tālsitienu gandrīz pārsteidza Ikaunieks – pēc viņa sitiena bumba lidoja pa augstu trajektoriju, to tikai ar skatu pavadīja Uvarenko, kuram par lielu pārsteigumu bumba tomēr trāpīja pa pārliktni. Ventspilnieki mēģināja uzsākt kaut ko līdzīgu pēdējam spiedienam, taču neizšķirta vietā saņēma vēl vienu bumbu savos vārtos. Pazaudējuši bumbu laukuma vidū, ventspilnieki ļoti slinki atgriezās savā laukuma pusē, ko lieliski izmantoja jaunais uzbrucējs Marks Kurtišs. Saņēmis piespēli no Ikaunieka, viņš soda laukumā apspēlēja Laizānu, bet pēc tam arī pārspēja Uvarenko – 2:0.

Ventspils – Liepāja 0:2 (0:1).

Vārti: Ikaunieks 39′, Kurtišs 87′.

Ventspils: Uvarenko, Jemeļins, Boranijaševič, Koļesovs, Žuļevs, Rugins, Pauļus, Laizāns, Žigajevs, Karlsons, Pārbaudāmais Nr.4.

Rezervē: Diguļovs, Mukins, Svārups, Tīdenbergs, Pārbaudāmais Nr.3.

Liepāja: Vaičulis, Torres, Strumija, Ikaunieks, Grebis, Afanasjevs, Ivanovs, Mickevičs, Bērenfelds, Šlampe.

Rezervē: Doroševs, Sopots, Mihadjuks, Gulbis, Hmizs, Gucs, Kamešs, Jurkovskis, Kurtišs.