Latvietes trīsreiz iesit savos vārtos, spraigā galotnē sāpīgi zaudējot Ziemeļīrijai

2023. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas ciklu ar devīto neveiksmi noslēdza Latvijas sieviešu valstsvienība, kas cienīgā cīņā galotnē ielaida divus vārtus pēc kārtas, atzīstot Ziemeļīrijas pārākumu (1:3).

06.09.2022 20:01

Latvijas pieaugušo izlases sastāvā šodien debitēja 18 gadus vecā centra pussardze Taisija Smirnova, kura lauklumā atradās līdz pat 54. minūtei.

Kopumā kvalitatīvā pirmajā puslaikā latvietēm deviņas minūtes izdevās atrasties vadībā. 27. minūtē Latvijas izlasi priekšgalā izvirzīja pieredzējusī Anastasija Ročāne, kura pēc stūra sitiena izspēles vārtu priekšā palika neviena nepiesegta, sitienā ar galvu bumbu triecot vārtu tīklā (1:0).

Neilgi pirms tam Rīgas “Metta” 18 gadus vecā futboliste Nelle Treimane soda laukuma iekšienē bumbu raidīja virzienā zem vārtu pārliktņa, tomēr Ziemeļīrijas vārtsardze Žaklīna Bērnsa glāba savu komandu.

36. minūtē ziemeļīrietēm izdevās atgūt līdzsvaru (1:1) uz tablo, pēc stūra sitiena gaisā lidojošo bumbu neveiksmīgi aizsniedzot Latvijas valstsvienības vārtsardzei Enijai-Annai Vaivodei, kura to pārvirzīja savos vārtos.

Lielisku iespēju gūt komandas otros vārtus neizmantoja uzbrukuma smailē esošā Olga Ševcova, kura izrāvās vienatnē pret Ziemeļīrijas vārtiem, tomēr viņas sitienu atvairīja vārtsardze Bērnsa.

Otrajā puslaikā šovasar notikušā Eiropas meistarsacīkšu finālturnīra dalībniece Ziemeļīrija ieguva lielāku iniciatīvu, kā arī izveidoja vārtu gūšanas momentus, tostarp bumbu trāpot pa pārliktni, tomēr ilgu laiku nespēja gūt uzvaras vārtus.

Diemžēl latvietēm neizdevās noturēt vismaz punktu, cīņas galotnē divās neveiksmīgās epizodēs bumbai Latvijas izlases vārtos nokļūstot no 18 gadus vecās aizsardzes Artas Lubiņas muguras, kā arī vārtsardzes Vaivodes ceļgala (1:3).

Kompensācijas laikā, rezultātam vēl esot 1:2, Latvijai izdevās veikt vērā ņemamu ofensīvu, kuras spilgtākā epizodē bija laukumā uz maiņu sūtītās Viktorijas Zaičikovas ar celi no neliela attāluma izdarītais sitiens, Ziemeļīriju glābjot vārtsardzei.

Jāmin, ka latvietes izdarīja četras reizes vairāk (8-2) vārtu rāmī tēmētu sitienu.

Latvija – Ziemeļīrija 1:3 (1:1)
Vārti: Ročāne 27′ – Vaivode 36′ (s.v.), 90’+5 (s.v.), Lubiņa 88′ (s.v.).
Brīdinājumi: Miksone 79′ – Koldvela 26′.
Latvija: Vaivode – Lubiņa, Voitāne, Ročāne – Poļuhoviča, Gornela, Smirnova (Zaičikova 54′), Miksone, Treimane – Daņilova (Fedotova 54′), Ševcova.