Latvija ar Verpakovski ierindā Pasaules kausa ievadā zaudē Ēģiptei

12.10.2019 15:29

Ar neveiksmi Socca Pasaules kausu minifutbolā sākusi Latvijas izlase, kas Grieķijas pilsētā Retimno atzina Ēģiptes valstsvienības pārākumu (1:2). Vienīgos vārtus Latvijas labā guva Klāvs Sveķis.

Latvijas izlases sākumsastāvā devās Latvijas futbola leģenda Māris Verpakovskis, 1. līgas komandas JDFS spēlētāji Jānis Pakalns un Miks Gucs (vārtsargs), kā arī Andrejs Kondratjevs no telpu futbola virslīgas vienības “Salaspils”, valstsvienības kapteinis Ainārs Daudziešans, kurš 2. līgā spēlē komandā “Tente”, un Mārtiņš Akmentiņš.

Jau 35. sekundē vārtus guva ēģiptieši, jo pie saviem vārtiem rupju kļūdu pieļāva Gucs, paklūpot un uzdāvinot bumbu Karimam Ketam, kuram atlika trāpīt tukšos vārtos (1:0). Laikam ritot, šaurā sastāvā spēlējošie ēģiptieši sāka pagurt izpaudās Latvijas pārākums, puslaika pēdējā minūtē beidzot arī panākot izlīdzinājumu. Ja Edgaram Jēgeram sitiens nesanāca, tad atlēkušo bumbu tuvajā stūrī spēcīgi iesita Klāvs Sveķis (1:1), kurš pārstāv vienu no telpu futbola virslīgas favorītēm “Petrow”.

Atpūtusies pārtraukumā, otrā puslaika sākumā Ēģipte atguva vadību. Pēc auta izspēles bumbu pie soda laukuma līnijas saņēma Omars ali Hosni, un glābt neizdevās arī no vārtiem izskrējušajam Gucam (1:2). Latvija kontrolēja bumbu, sita no distances un pēdējās minūtēs Gucu nomainīja pret Žigajevu jeb sesto laukuma spēlētāju, tomēr otrajā puslaikā spiedienu lāga radīt neizdevās, un ēģiptieši droši nosargāja uzvaru.

Latvijas izlasei tagad būs divas atpūtas dienas, bet pārējās trīs spēles grupu turnīrā tiks aizvadītas no otrdienas līdz ceturtdienai – pret Meksiku (plkst. 21:00), Čīli (14:00) un Grieķiju (21:00). Kopumā finālturnīrā spēlē 40 izlases, kas ir sadalītas astoņās apakšgrupās pa piecām vienībām. Eiropu pārstāv 23 komandas, Āziju – piecas, Dienvidameriku – sešas, Āfriku – četras, Ziemeļameriku – divas. No grupas izkļūs divas stiprākās izlases. Arī pārējās Latvijas spēles varēsiet vērot Sportacentrs.com tiešraidēs.