Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Latvijas Futbola federācija izvairās no FIFA un UEFA pārvaldes

Latvijas Futbola federācija izvairās no FIFA un UEFA pārvaldes
Foto: Romāns Kokšarovs, f64
12.12.2019 19:35

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Vakar norisinājās jau ceturtais Latvijas Futbola federācijas ārkārtas kongress šogad. LFF biedri ar lielu pārsvaru nobalsoju par organizācijas jauno statūtu apstiprināšanu, informē LFF.

Balsojumā jauno statūtu apstiprināšanu atbalstīja 98 klātesošie biedri, 3 balsoja pret, 3 atturējās, bet 1 biedrs balsojumā nepiedalījās, vēsta lsm.lv. Ārkārtas kongresā piedalījās 105 no 137 biedriem, līdz ar to kongress bija lemttiesīgs.

LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks iepriekš informēja, ka jauno statūtu apstiprināšana apliecinās federācijas spēju mainīties starptautisko jumtorganizāciju FIFA un UEFA rekomendāciju virzienā.

Savukārt, ja jaunos statūtus neapstiprinātu, LFF vadīšanu, visticamāk, pārņemtu FIFA un UEFA. Šāda iespējamība pastāvējusi LFF ieilgušās krīzes dēļ, kā arī tādēļ, ka federācijas jauno statūtu izveide bijusi ilga un diskusijām bagāta.

Portāls “Delfi” šonedēļ vēstīja, ka kopš vasaras centrālo lomu statūtu formulēšanā ieņem UEFA un FIFA, kas situācijā, kad LFF darbojas bez prezidenta, daudzus jaunievedumiem piedāvā ne tikai kā rekomendējošus, bet arī kā vitāli nepieciešamus un neapstrīdamus.

“Gadījumā, ja LFF neievēros šo termiņu, pastāv iespēja, ka FIFA nozīmēs uzraudzības vai normalizācijas komiteju, savukārt UEFA – uzraudzības komiteju,” LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks vērsās pie biedriem vēstulē, kas nonāca “Delfu” rīcībā. “Normalizācijas komiteja nozīmē – pilnīga FIFA vadība valdes līmenī un uzraudzība pār administratīvajiem procesiem,” skaidrojis E. Pukinsks.

Sagaidāms, ka jaunie statūti uzreiz pilnībā vēl nestāsies spēkā, jo LFF darbosies daļēji tāpat kā pašlaik līdz 2020. gada aprīlim, kad federācijas kārtējā kongresā paredzēts ievēlēt jaunu prezidentu.

Statūtos LFF valde paredzēta kā izpildinstitūcija un tajā no 11 līdz 9 samazināsies valdes locekļu skaits. Valdē būs prezidents un divi viceprezidenti, bet pārējie darbosies kā valdes locekļi, kuru vidū jābūt vismaz vienai sievietei.

LFF tiek veidotas jaunas komitejas, tostarp vēlēšanu komiteja, kuras uzdevums būs kandidātu izvērtēšana. Paredzēta arī labas pārvaldības un atbilstības nodaļa, kuras sastāvā jābūt cilvēkam ar auditora un finanšu vadītāja pieredzi, lai pārraudzītu LFF finanses un noteiktu atalgojumu dažādās federācijas struktūrās.

Jaunie statūti paredz, ka LFF prezidents par savu darbu saņems algu, kuras apmēru noteiks labas pārvaldības un atbilstības nodaļas vadītājs.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli