Latvijas futbola izlase UEFA Nāciju līgā piekāpjas Moldovai

Latvijas vīriešu futbola izlase ceturtdien savā laukumā UEFA Nāciju līgas D grupas mačā zaudēja Moldovas valstsvienībai.

22.09.2022 21:20

Latvija “Skonto” stadionā zaudēja Moldovai ar 1:2 (0:2).

Vienīgos vārtus Latvijas izlasē guva Jānis Ikaunieks.

Pirmais bīstamais vērtu gūšanas moments radās 11.minūtē, kad pa vārtu konstrukciju trāpīja Kristers Tobers.

22.minūtē dzelteno kartīti par neatļautu Vjačeslava Posmaka apstādināšanu dzelteno kartīti nopelnīja Jānis Ikaunieks.

Bumba pēc visu abu komandu futbolistu sitieniem lidoja vārtiem garām līdz 26.minūtei, kad pēc Serdžiu Pletikes centrējuma no kreisās puses Joans Kelins Revenko ar galvu raidīja bumbu vārtu kreisajā stūrī – 1:0. Vārtsargs Pāvels Šteinbors lēca pakaļ bumbai, taču līdz tai neaizstiepās.

Latvija mēģināja uzbrukt, taču viesi atbildēja ar bīstamiem uzbrukumiem. 41.minūtē pēc Nikitas Motpana sitiena no soda laukuma bumba tikai nedaudz ripoja garām vārtu kreisajam stūrim.

44.minūtē pēc Vitalijes Damaškana sitiena no soda laukuma Šteinbors bumbu atvairīja uz stūra sitienu. Pēc stūra sitiena izpildes no labās puses Šteinbors netika līdz bumbai, tā atlēca uz labo pusi pie Jona Nikolaesku, kurš ar galvu raidīja bumbu pāri vārtos atgriezties mēģinošajam Šteinboram vārtu kreisajā augšējā stūrī, – 2:0 Moldovas labā.

Pēc video atkārtojuma noskatīšanās vārtu guvums tika ieskaitīts.

Otrā puslaika sākumā moldovieši bija tuvu 3:0 panākšanai, kad bumba pēc patāla Moldovas spēlētāja sitiena tikai nedaudz aizspurdza garām vārtu kreisajam augšējam stūrim.

55.minūtē mājinieki ar ātru saspēli vienus vārtus atspēlēja. Kombināciju labajā laukuma malā sāka Roberts Savaļnieks, iespēlējot bumbu soda laukumā Vladislavam Gutkovskim, kurš to tālāk pāradresēja pa labi Eduardam Emsim. Emsis piespēlēja uz vārtu priekšu Jānim Ikauniekam, kurš bumbu raidīja vārtos, – 1:2.

Divas minūtes vēlāk, cenšoties atspēlēties, mājinieki pussargu Alvi Jaunzemu nomainīja pret uzbrucēju Raimondu Krolli, bet 60.minūtē par Gutkovska neatļautu apturēšanu laukuma vidū pie dzeltenās kartītes tika Posmaks.

Andreja Cigaņika sitienu 72.minūtē neitralizēja viesu vārtsargs Dumitru Čeļadņiks.

73.minūtē laukumu pameta otro vārtu guvējs Nikolaesku, kura vietā laukumā devās cits uzbrucējs Virgiliju Postolaki.

82.minūtē Cigaņika vietā laukumā devās vēl viens uzbrucējs Dāvis Ikaunieks, bet pēc tam divas maiņas veica arī moldovieši.

87.minūtē vēl vienu dzeltenno “plāksteri” saņēma moldovieši, Dāvju Ikaunieku neatļauti apturot Eugeniju Kočukam.

Aizsargu Raivi Jurkovski nomainīja cits aizsargs Elvis Stuglis, 89.minūtē viesu vārtsargs tvēra labu Kroļļa sitienu, par pārkāpumu pret Toberu dzelteno kartīti jau mača kompensācijas laikā saņēma Revenko.

Arī Savaļnieka raidījumu tvēra Čeļadņiks, viesi veica vēl vienu maiņu, taču rezultāts vairs nemainījās.