Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Latvijas futbolistēm cienījams puslaiks un zaudējums Pasaules kausa bronzas medaļu ieguvējām zviedrietēm

04.09.2019 14:35

Latvijas sieviešu futbola izlase Eiropas čempionāta atlases pirmajā spēlē Liepājas “Daugavas” stadionā atklāja rezultātu cīņā pret pasaules čempionāta bronzas medaļnieci Zviedriju, tomēr visā mačā piedzīvoja sagrāvi ar 1:4 (1:1).

Latvija: Ibragimova, Krūmiņa, Spruntule, Giržda (Fjodorova), Matīsa (Zaičikova), Sondore, Ročāne, Ševcova, Tumāne (Fedotova), Valaka, Miksone.

Zviedrietēm bija liels teritoriālais pārsvars, ko apliecināja sitienu attiecība 37:3 Skandināvijas spēlētāju labā. Viešņas dominēja arī stūra sitienu skaita ziņā – 22:0 par labu Zviedrijai. Neskatoties uz oponentu milzīgo pārsvaru bumbas kontrolē un sitienu attiecībā, latvietes pašaizliedzīgi cīnījās aizsardzībā, turklāt mūsējās pirmās guva vārtus.

14. minūtē pēc Liepājas futbola audzēknes, nīcenieces Karlīnas Miksones piespēles bumbu soda laukumā saņēma Olga Ševcova, kura prasmīgi apspēlēja zviedriešu aizsardzību un vārtsardzi. Pēc tam, kad mūsējās negaidīti izvirzījās vadībā, Zviedrijas izlasei neklājās viegli uzbrukuma noslēgšanā, tomēr pasaules ranga sestā labākā vienība atrada pareizās atslēgas, lai atvērtu Latvijas izlases aizsardzību.

Viešņas īpaši spilgti savu meistarību apliecināja otrajā stāvā. 32. minūtē Linda Sembranta pēc stūra sitiena ar galvu izlīdzināja rezultātu, bet 50. minūtē pēc līdzīgas epizodes Amanda Ilesteda Zviedriju jau izvirzīja vadībā.

Arī trešie vārti tika gūti pēc standartsituācijas – 11 metru soda sitienu realizēja Karolīne Segera. Savukārt ceturtos vārtus guva Latvijas izlases vārtsardze Marija Ibragimova, kura pēc stūra sitiena neveiksmīgi ievirzīja bumbu savos vārtos. Vēlāk gan vārtus ieskaitīja stūra sitiena autorei Kosovarei Aslani.

Latvijai F grupā vēl būs jāsacenšas ar Ungāriju, Slovākiju un Islandi. Latvietes 4. oktobrī Liepājā uzņems Slovākiju, bet 8. oktobrī Islandi. F grupā divas cīņas jau aizvadījusi Islande, kas ar 4:1 sagrāva Ungāriju, bet ar 1:0 uzvarēja Slovākiju.