Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Latvijas futbolistes Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačā piekāpjas Slovākijai

04.10.2019 21:14

LETA/sportacentrs.com

Latvijas sieviešu futbola izlase piektdien, 4.oktobrī, Liepājā Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačā ar 1:2 (1:1) piekāpās Slovākijai. Vienīgos vārtus mūsējo labā guva Karlīna Miksone.

Latvijas un Slovākijas izlases iepriekš bija tikušās 1995. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā. Toreiz slovākietes izcīnīja divas uzvaras – 1:0 Latvijā un 3:1 savā laukumā Bratislavā.

Latvietes jau trešajā minūtē veica pirmo bīstamo pretuzbrukumu, ko pēc Olgas Ševcovas centrējuma sitienā ar galvu pretkustībā rezultātu atklājot Karlīnai Miksonei – 1:0 Latvijas izlases labā.

Slovākietes gan neilgi pēc tam bija ļoti tuvu, lai rezultātu izlīdzinātu, pēc Patrīcijas Hmīrovas tālsitiena bumbu pret pārliktni atvairot Marijai Ibragimovai. Latvijas izlases vārtsardzei nācās iesaistīties spēlē arī tuvākajās epizodēs, latvietēm izglābjoties no vārtu zaudējuma.

Ļoti tuvu otro vārtu gūšanai Latvijas izlase nokļuva 20. minūtē, kad lielisku solo gājienu līdz pat slovākiešu soda laukuma iekšienei veica Olga Ševcova, uzbrukumu noslēdzot ar raidījumu pa Slovākijas vārtu stabu.

Diemžēl neizmantotā lieliskā izdevība Latvijas izlasei vēlāk maksāja, 34. minūtē pēc Janas Vojtekovas piespēles ar pirmo pieskārienu bumbu Latvijas vārtos raidīja Patrīcija Hmīrova – 1:1.

Spēles turpinājumā slovākietēm piederēja milzīgs bumbas kontroles pārsvars, viešņām tādējādi arvien vairāk kausējot Latvijas izlases futbolistes. Slovākija ieguva ļoti daudz iespēju izpildīt stūra sitienus, taču pārliecinoši lielākā daļa no tiem beidzās ar neko.

Latvijas futbolistes neizšķirtu rezultātu spēja noturēt līdz 74. minūtei, kad ar centrējumu soda laukumā bumbu Ibragimovas sargāto vārtu tālajā stūrī ļoti veiksmīgi ieraidīja Jana Vojtekova – 2:1.

Diemžēl atlikušajā laikā Latvijas futbolistēm pietrūka spēka, lai pietuvotos slovākiešu vārtiem, Slovākijai nopelnot iespēju izpildīt 11 metru soda sitienu. Pendeli izpildīja Lūcija Haršāniova, kura bumbu raidīja vārtu labējā stūrī, sitienu pārliecinoši atvairot Ibragimovai.

Latvija – Slovākija 1:2 (1:1)

Vārti: Miksone 3` – Hmīrova 34`, Vojtekova 74`.
Brīdinājumi: Treimane 81`, Miksone 90`+4 – Vojtekova 76`.
Latvija: Ibragimova – Giržda, Valaka, Ročāne, Sondore – Krūmiņa, Spruntule, Miksone – Tumāne (Fedotova 67`), Zaičikova (Treimane 81`), Ševcova.
Slovākija: Korenčiova – Vojtekova, Horvātova, Bartovičova, Haršāniova – Škorvānkova, Mikolajova (Havranova 90`+3), Birova – Šurnovska, Slukova (Koleničkova 65`), Hmīrova (Fabova 90`+1).