Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Latvijas futbolistes UEFA Nāciju līgā spēlē neizšķirti ar Moldovu

Latvijas sieviešu futbola izlase otrdien Kišiņevā UEFA Nāciju līgas ceturtajā mačā atspēlējās no 1:3 un cīņu ar Moldovu noslēdza neizšķirti ar 3:3 (0:1).

31.10.2023 20:43

Divus vārtus Latvijas labā guva Karlīna Miksone, bet vienu reizi Moldovas vārtsardzi pārspēja Sandra Voitāne.

Mača ievadā pēc desmit spēlētām minūtēm dzelteno kartīti nopelnīja Diāna Suvitra, bet 11 minūtes vēlāk pie dzeltenā “plākstera” tika Anna Flakse.

Pirmajā puslaikā 27.minūtē Felisija Gutu izvirzīja vadībā Moldovu, taču pēc pārtraukuma latvietēm vajadzēja nedaudz mazāk kā piecas minūtes, lai panāktu neizšķirtu, kad pēc VIktorijas Zaičikovas piespēles Miksonei izdevās vienatnē iziet pret Moldovas vārtsardzi un raidīt bumbu mājinieču vārtos.

Moldova pēc nepilnām trīs minūtēm atguva vienu pārsvaru, gūstot vārtus pēc standartsituācijas.

Nedaudz vairāk kā 15 minūtes līdz pamatlaika beigām Sofijai Garančai tika piešķirta sarkanā kartīte, un Latvijas futbolistēm nācās turpināt maču mazākumā.

Mača 88.minūtē Moldova pēc standartsituācijas raidīja vēl vienu reizi pārspēja Latvijas vārtsardzi Eniju Annu Vaivodi.

Pamatlaika izskaņā Olgu Švecovu moldovietes nespēja apstādināt pie saviem vārtiem un Latvija tika pie 11 metru soda sitiena, kuru veiksmīgi izpildīja Miksone (2:3).

Pēc pamatlaika beigām sekoja desmit minūšu kompensācijas laiks, kurā latvietēm izdevās gūt vēl vienus vārtus, šoreiz mājinieču vārtsardzi pārspējot Voitānei.

Turnīra tabulā Malta trīs spēlēs ir sakrājusi deviņus punktus, Latvija četros mačos tikusi pie septiņiem punktiem, Andora trīs cīņās izcīnījusi trīs punktus, bet Moldovai četros mačos ir viens punkts.

Latvijas futbolistes Nāciju līgas turnīru septembrī sāka ar zaudējumu Maltai ar 0:1, bet pēc tam izbraukumā ar 4:0 pārspēja Andoru, trīs vārtus gūstot Karlīnai Miksonei. 27.oktobrī Jelgavā Latvija Moldovu pieveica ar 5:0, pa diviem vārtiem gūstot Diānai Suvitrai un Anastasijai Poļuhovičai, bet vienus vārtus ieskaitot Olgai Ševcovai.

Moldova pirmajās spēlēs ar 1:2 zaudēja Andorai un ar 0:2 atzina Maltas pārākumu.