Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Latvijas futbolisti pēc 97 gadu pārtraukuma zaudē Turcijas izlasei

Pasaules kausa kvalifikācijā 2021.gada pēdējā mājas spēlē Latvijas futbola izlase kompensācijas laikā uz saviem vārtiem saņēma 11 metru soda sitienu, kas lika piekāpties Turcijai ar 1:2, zaudējot tai pirmo reizi 97 gadu laikā.

Roberts Savaļnieks. (Foto: Sanita Sparāne/LFF)
12.10.2021 00:01

LETA/sportacentrs.com

Vienīgā izmaiņa Daiņa Kazakeviča sākumsastāvā, salīdzinoši ar spēli pret Nīderlandi, bija iepriekš diskvalificētā Vladislava Gutkovska došanās pamatsastāvā Mārtiņā Ķigura vietā. Pārējie desmit spēlētāji bija nemainīgi.

Pirmajās 15 minūtēs Latvija aktīvi devās uz priekšu un trīs reizes draudīgi pietuvojās pretinieku soda laukumam. Sitienu vārtu četrstūrī gan neizdevās izdarīt arī pie stūra sitienu izdevībām.

Pēc divdesmit nospēlētām minūtēm savu spēli uzspieda turki, kuri lika spēlē iesaistīties Robertam Ozolam, kurš gan savos vārtos spēlēja precīzi. Tuvojoties puslaika noslēgumam atkal vairākas labas iespējas bija Latvijai, taču no Robertam Uldriķim, ne Gutkovskim neizdevās bumbu raidīt vārtu virzienā, tomēr emocijas turkiem pie saviem vārtiem uzvirmoja visai augstu.

Pēc bezvārtu pirmās spēles puses otrā puslaika ievadā Roberts Savaļnieks ar centrējumu nogādāja bumbu pretinieku vārtu priekšā savam vārda brālim Uldriķim, kurš gan nespēja izdarīt pietiekami spēcīgu sitienu, lai pārspētu Ūrdžanu Čakiru.

Treneris Kazakevičs pret Turciju papildspēkus laukumā sūtīja agrāk, pusstundu līdz pamatlaika beigām nostiprinot vidusszonas aizsardzību ar Igoru Tarasovu, bet priekšā spēlē iesaistot radošo Mārtiņu Ķiguru.

Spēles 70. minūtē turku ļaunākie murgi piepildījās. Savaļnieks ar asu piespēli gar vārtiem centās nogādāt bumbu Gutkovskim, taču piespēles ceļā patrāpijās turku aizsargs Merihs Demirals, kurš no pusotra metra attāluma ietrieca bumbu savos vārtos, ļaujot Latvijai gūt vārtus – 1:0.

Vadību Latvijas izlasei izdevās saglabāt vien piecas minūtes. Turku spiedienu gūtos vārtos izdevās pārvērst debitantam Serdaram Dursunam, kurš pielika galvu komandas biedra piespēlei, ievirzot bumbu Ozolam netverami tālajā vārtu stūrī – 1:1.

Piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Kasapars Dubra kļūdījās izklupienā, ļaujot ar bumbu soda laukumā nonākt Burakam Jilmazam, kurs atmeta bumbu Džengizam Inderam, kuram drošu vārtu guvumu laupīja Ozola reakcijas ātrums.

Kompensācijas laikam jau sasniedzot ceturtās minūtes izskaņu, Jilmazs cīņā ar Dubru krita Latvijas izlases soda laukumā. Turki izprasija spēles soģim Andrēasam Ēkberjam 11 metru soda sitienu. Skatoties video atkārtojumu, soģis tomēr piešķīra pendeli uz Latvijas vārtiem, ko Buraks Jilmazs arī realizēja, izraujot turkiem uzvaru ar 2:1.

Latvija – Turcija 1:2 (0:0)

Vārti: Demirals 70′ (s.v.), Dursuns 75′, B.Jilmazs 90’+8 (11m)
Brīdinājumi: Jaunzems, Cigaņiks, Tarasovs, Ozols – Jilmazs
Latvija: Ozols – Savaļnieks, Černomordijs, Dubra, Jurkovskis – Jaunzems (Ontužāns 73′), Zjuzins (Tarasovs 59′), Emsis, Cigaņiks – Uldriķis (Ķigurs 59′), Gutkovskis (Krollis 81′).
Turcija: Čakīrs – Čeliks, Demirals, Sejindži, Erkins (R.Jilmazs 65′) – Inders, Kokču (Dursuns 65′), Ezdemirs, Čalhanolu, Aktirkolu (Dervišolu 74′) – B.Jilmazs.
Galvenais tiesnesis: Andrēass Ēkberjs (Zviedrija)