Otrdiena, 16. aprīlis Mintauts, Alfs, Bernadeta

Latvijas izlase Kazakevičam jubilejā dāvina trīs vārtus un neizšķirtu Turcijā

Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra trešajā spēlē Stambulā Latvijas futbola valstsvienība atspēlējās no divu vārtu deficīta un nospēlēja neizšķirti 3:3 ar Turciju, tiekot pie pirmā punkta šajā ciklā.

Roberts Uldriķis (Foto: EPA/Scanpix)
31.03.2021 00:01

Spēlē Stambulā nepagāja pat divas minūtes līdz rezultāta atklāšanai. Latvijas izlases aizsardzības līnija ļāva Kenanam Karamanam ieiet soda laukumā, kur turku uzbrucējs nekavējās realizēt mājinieku pirmo iespēju – 1:0.

Ātrā nonākšana iedzinējos nebūt nebija tas, ko Dainis Kazakevičs cerēja no savas komandas sagaidīt savā 40.dzimšanas dienā. Pēc izvirzīšanās vadībā turki lielu spiedienu uz Latvijas izlases saspēli neizdarīja, ļaujot samērā daudz ar bumbu spēlēt arī viesu komandai.

Turcijas izlase ik pa laikam atgādināja par savu straujo pretuzbrukumu izveidošanas spēju. Karamans mača 20.minūtē varēja dubultot savu vārtu rēķinu, taču šoreiz no soda laukuma kreisās malas sistā bumba paripoja nedaudz garām Pāvela Šteinbora sargātajiem vārtiem.

Latvijas izlasei laba epizode radās pēc nopelnīta stūra sitiena. Bumbu vārtu priekšā saņēma Roberts Uldriķis, kurš izdarīja sitienu pēc pagrieziena, bet kāju priekšā bumbai izšāva tieši vārtu autors Karamans, palīdzot savai izlasei saglabāt vadību.

Mača 27.minūtē bumba ielidoja Turcijas vārtos pēc Mārča Oša sitiena ar galvu, taču vārti Latvijai netika ieskaitīti.

Poļu soģis Dniels Stegaņskis uzskatīja, ka izlases kapteinis Antonijs Černomordijs pārkāpa noteikumus soda laukumā fiziskā cīņā ar pretspēlētāju.

G grupas līdervienība savas iespējas veiksmīgi izmantoja. Pēc stūra sitiena bumba nonāca pie Hākana Čalhanolu aptuveni pie 25 metu atzīmes, kur turks sita bumbu pa zemi, tai ielecot vārtu apakšējā stūrī un panākot divu vārtu pārsvaru – 2:0.

Latvijas izlase gan ņēma piemēru no savām pagātnes kļūdām. Uzreiz pēc bumbas izspēles, Latvija metās straujā pretuzbrukumā. Raivis Jurkovskis ielauzās soda laukumā pa labo malu un veica piespēli uz tālo stūri, kur Roberts Savaļnieks nonāca sitiena pozīcijā un trieca bumbu vārtu tīklā, gūstot šīs spēles pirmos oficiālos vārtus Latvijas izlasei – 1:2.

Vēl pirmā puslaika izskaņā tika veikts centrējums soda laukumā pamanāmajam Uldriķim, taču tas palika bez rezultatīva sitiena, pārtraukumā komandām ejot pie minimālas turku vadības.

Otrā puslaika piektajā minūtē Jurkovskis paslīdēja pielijušajā laukumā, ļaujot Mertam Mildiram ielauzties mūsu soda laukumā. Kristers Tobers centās glābt situāciju, izsperot bumbu ārpus laukuma robežām, bet Mildirs bija ātrāks un Tobers ar spērienu pa papēdi nopļāva savu oponentu.

Uz Latvijas izlases vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru precīzi kreisajā stūrī realizēja Buraks Jilmazs, sasniedzot 3:1 par labu Turcijai.

Mača 58. minūtē Latvijai izdevās iespēlētā sadarbība. Saņemot tālu tālu centrējumu, Mārcis Ošs ar galvu atmeta bumbu uz soda laukuma centru, kur savu izdevību novaktēja Roberts Uldriķis, gūstot savus pirmos vārtus oficiālā kvalifikācijas turnīra spēlē. Uldriķa vārti panāca rezultātu 2:3, atgriežot intrigu par spēles iznākumu.

Pēdējās divdesmit minūtēs Latvijas valstsvienība metās uz priekšu, lai censtos izraut punktu. Vairākkārt daudzsološi uzbrukumi aprāvās ar Latvijas spēlētāju noteikumu pārkāpumiem. Negaidīti rezultatīvā spēle atveda arī trešos vārtus.

Pēc standarta situācijas soda laukumā bumbu ieguva Dāvis Ikaunieks, kurš izmānīja pretinieku un raidīja bumbu vārtu tuvajā stūrī, panākot rezultātu 3:3.

Spēles pēdējās minūtes aizritēja saspringtā cīņā. Turki metās uz priekšu, lai censtos izraut panākumu. Latvija nervozi aizsargājās, bet arī mājinieki bija apjukuši, ļaujot izveidot Latvijai divas izcilas vārtu gūšanas iespējas.

Pirmajā reizē Raimonds Krollis neuzņēmās iniciatīvu un viņa piespēlei uz brīvo zonu nebija adresāta. Mirkli vēlāk Savļnieks devās uz priekšu un centās ar centējumu atrast komandas biedru soda laukumā, kur gan atradās pretinieku aizsargs.

Kompensācias laika piektajā minūtē uzvaru Latvijai varēja izraut Krollis, taču viņa sistā bumba iespurdza vārtsarga Ūrdžana Čakira rokās.

Spēlei noslēdzoties ar rezultātu 3:3, Latvija turpināja savu nezaudēto spēļu sēriju pret Turcijas valstvienību un tika pie pirmā punkta kvalifiācijas ciklā.

Turcija – Latvija 3:3 (2:1)

Vārti: Karamana 2′, Čalhanolu 33′, Jilmizs 52′ (11m) – Savaļnieks 35′, Uldriķis 58′, D. Ikaunieks 79′
Brīdinājumi: Sejindži, Inals – Kamešs, Emsis, Fjodorovs
Turcija: Čakirs, Mildirs, Kabaks, Sejindži, Erkins (Kekči 83′), Jokušlu, Karamans (Inals 73′), Tufans (Tiričs 83′), Jazidži (Antaljali 65′), Čalhanolu (Merašs 65′), Jilmazs.
Latvija: Šteinbors, Fjodorovs, Černomordijs, Ošs, Jurkovskis, Savaļnieks (Jaunzems 90’+3), Tobers, Emsis, J. Ikaunieks (D. Ikaunieks 65′), Cigaņiks (Kamešs 46′), Uldriķis (Krollis 73′).
Galvenais tiesnesis: Daniels Stefaņskis (Polija)