Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Latvijas izlase Liepājā iegūst Baltijas kausu

31.05.2014 22:49

Šodien Baltijas kausa izcīņas finālā Liepājā Latvijas futbola izlase ar 1:0 pārspēja Lietuvu un triumfēja šai turnīrā otro reizi pēc kārtas, kā arī piekto reizi pēdējo septiņu turnīru laikā. Uzvarētāju labā vienīgos vārtus jau 6. minūtē guva Nauris Bulvītis.
Ja pret Igauniju skatītāji 90 minūtēs gūtos vārtus neredzēja, tad Latvijas – Lietuvas mačā vārti krita jau 6. minūtē, un līksmoja tieši mūsējie! Zjuzina lieliska piespēle un Gaurača nopelnīts stūra sitiens pārvērtās vārtos – izgājienā kļūdījās lietuviešu vārtsargs, Kovaļova sitiens pustukšos vārtos tika bloķēts, bet palēkušos bumbu tīklā ar galvu ieraidīja Bulvītis! Naurim otrie vārti izlases rindās un arī pirmie bija pret Lietuvu.
10. minūtē spēle tika apstādināta, jo izvērtās konflikts starp skatītājiem un kārtības sargiem ar aktīvu Lietuvas līdzjutēju dalību. Piespiedu pauze latviešus nesamulsināja, un mūsējie turpināja uzbrukt. Vēlreiz sekmīgi nospēlēja Zjuzins, nopelnot cerīgu standartu – Laizāns sita četrstūrī, tiesa, ne pārāk stipri. Lietuviešu uzbrukumi bija visai bezzobaini, un Vaņins 1. puslaikā tika patraucēts tikai divreiz (pēc standarta un tālsitiens), tomēr tai pašā laikā arī mūsu komandas momentu skaits jau ap puslaika vidu apsīka. Puslaika izskaņā piespiedu kārtā nācās nomainīt Gauraču, un viņa vietā uznāca Valērijs Šabala.

2. puslaiku jau daudz aktīvāk uzsāka Lietuvas izlase, un visi mūsu spēlētāji nereti atradās savā laukuma pusē. Ar iespēju radīšanu gan leišiem nesekmējās un 61. minūtē pretējā galā ar teicamu tālsitienu izcēlās Fertovs – viesu vārtsargs bumbu nofiksēja ar otro reizi. 66. minūtē Lietuva radīja vienu patiešām izcilu momentu – tehniski izspēlēta “sieniņa” un Artūrs Žulpa nonāca praktiski aci pret aci ar Vaņinu, taču pārsita pāri. Pēc brīža iespēja arī Latvijai – Šabala apzaga leišu vārtsargu, tomēr Laizāns neprata trāpīt pustukšos vārtos. 70. minūtē labs uzbrukums Lietuvai, un Fjodors Černihs no 15 metriem sita ar galvu – Vaņins bumbu tvēra. Citā epizodē Arvīda Novikova bīstamu sitienu bloķēja Bulvītis.

Pēdējās 15 minūtēs Latvijas komanda spēlēja ļoti organizēti, un iedzinējos esošajiem lietuviešiem neko izveidot neizdevās, līdz kompensācijas laikā tomēr pēc individuāla reida Lietuvai bija iespēja – sitiens no neliela attāluma savu mērķi gan nesasniedza. Mača pēdējās sekundēs Latvijas izlases rindās debitēja Gints Freimanis, bet vēl pēc brīža mačs bija noslēdzies!

Latvijas izlase, turnīra divās spēlēs neielaižot nevienus vārtus (Vaņinam divas sausas spēles), finālā pārspēja Lietuvu ar 1:0 un ieguva Baltijas kausu. Šī trofeja mūsu izlases īpašumā nonākusi otro reizi pēc kārtas, piekto reizi pēdējos septiņos turnīros un 12. reizi visa turnīra vēsturē.

Latvija – Lietuva 1:0 (1:0)
Vārti: Bulvītis 6′
Brīdinājumi: Fertovs, Bulvītis, Lazdiņš, Šabala – G.Freidgeims, Beņušis.
Latvija: Vaņins, Maksimenko (Kurakins 58′), Dubra, Bulvītis Gorkšs, Kovaļovs (Timofejevs 84′), O.Laizāns, Fertovs (Rugins 64′), Lazdiņš, Zjuzins (Žigajevs 79′), Gauračs (Šabala 42′ (Freimanis 90′)).
Lietuva: Arlauskis, Vaitkūns (Radāvičs 60′), G.Freidgeims, Kijansks, Lukša (Mikoļūns 46′), Žulpa, Novikovs, Čveduks, Spalvis (Stankevičs 75′), Borovskis (Beņušis 82′), Černihs.
Tiesnesis: Kristo Tovers (Igaunija).