Latvijas izlase lietainajā Liepājā pirmoreiz neiesit un zaudē meistarīgajai Islandei

08.10.2019 23:06

Pirmo smago sagrāvi 2021.gada Eiropas čempionāta futbolā kvalifikācijas ciklā piedzīvojusi Latvijas sieviešu izlase, kas savā laukumā Liepājas Daugavas stadionā ar 0:6 kapitulēja daudz pieredzējušākajai Islandes valstsvienībai.

Latvijas izlase abās divās pirmajās kvalifikācijas cikla spēlēs bija guvusi vārtus un izvirzījusies vadībā, piedzīvojot cienīgus zaudējumus 1:4 un 1:2 attiecīgi pret FIFA Pasaules kausa bronzas medaļnieci Zviedriju un Slovākiju. Savukārt islandietes pirmajās divās kvalifikācijas spēlēs ar 4:1 un 1:0 sakāva attiecīgi Ungāriju un Slovākiju.

Šā vakara cīņā Islandes izlase jau no pirmajām minūtēm spēlēja ļoti augstu Latvijas komandas laukuma pusē, dominējot cīņā par augstajām bumbām. Rezultātu 17. minūtē pēc lieliska partneres izdarīta centrējuma ar sitienu zem vārtu pārliktņa atklāja Fandisa Fridriksdotira.

Diemžēl arī puslaika turpinājumā islandietes savu pārākumu pieredzē turpināja apliecināt uz rezultāta tablo, pēc standartsituācijas nepiesegtai 29. minūtē paliekot Dagnijai Brinjarsdotirai – 2:0. Latvijas vienības rindās ļoti aktīva bija Karlīna Miksone, kura pirmajā puslaikā izveidoja mūsu izlases vienīgo daļēji bīstamo momentu, bumbu garām vārtiem raidot no vairāk nekā 20 metru attāluma.

Diemžēl pirmā puslaika izskaņā savainojumu guva viena no Latvijas valstsvienības līderēm Laura Sondore, kura tika nomainīta, kā arī mūsu futbolistes kompensācijas laika otrajā minūtē ļoti neveiksmīgi nospēlēja pēc islandiešu stūra sitiena izspēles, ielaižot trešos vārtus – 0:3.

Arī pēc pārtraukuma krietni vairāk uzbruka ziemeļnieces, mača otrajā cēlienā savam rēķinam pievienojot vēl trīs vārtus un arī šoreiz iesitot kompensācijas laika pēdējās sekundēs. Tiesa salīdzinoši drošāk uzbruka arī Latvija, mājiniecēm esot ļoti tuvu vārtu gūšanai. Labākā vārtu gūšanas iespēja pavērās Olgai Ševcovai pēc kuras lieliska soda sitiena Islandes izlasi glāba vārtu pārliktnis.

Latvijas sieviešu izlasei šogad atlicis vēl viens mačs – izbraukumā Sombathejas pilsētā 12. novembrī būs jācīnās ar otru līdz šim bez punktiem palikušo F apakšgrupas komandu Ungāriju.

Latvija – Islande 0:6 (0:3)

Vārti: Fridriksdotira 17`, 45`+2, Brinjarsdotira 29`, Jensena 50`, Johansdotira 81`, Vidarsdotira 90`+5.
Brīdinājumi: Voitāne 15`, Miksone 28`, Krūmiņa 66` – Gisladotira 65`.
Latvija: Ibragimova – Krūmiņa, Matīsa (Fedotova 64`), Sondore (Tumāne 45`+1), Valaka (Treimane 84`) – Spruntule, Ročāne, Voitāne – Miksone, Giržda, Ševcova.
Islande: Sigurdardotira – Vigosdotira, Jonsdotira, Atladotira – Gunarsdotira – Brinjarsdotira (Hennudotira 68`), Johansdotira, Eiriksdotira (Vidarsdotira 68`), Fridriksdotira – Jensena (Torvaldsdotira 73`).